Západočeská metropole nakupuje až 53 nových trolejbusů od Škodovky

trolejbus škoda 27tr plzeň

V ulicích Plzně se v příštích letech objeví moderní trolejbusy. Plzeňské městské dopravní podniky (PMDP) podepsaly se Škoda Group rámcovou smlouvu na dodání až 33 trolejbusů typu Škoda 26Tr a až 20 trolejbusů typu Škoda 27Tr. Dodávka vozidel započne už v příštím roce, rámcová smlouva je pak uzavřena až do roku 2030. Celková hodnota kontraktu je 935 milionů Kč.

škoda 27 tr plzeň

 

“Dějiny Škoda Group se před mnoha lety začaly psát právě tady v Plzni, ve městě, které je stále srdcem výroby našich vozidel, a proto ho velmi dobře známe. Naše místní znalosti doplňujeme o zkušenosti společnosti PMDP, se kterou spolupracujeme dlouhodobě. Díky pevnému vztahu se zákazníkem, vzájemnému respektu a naslouchání dovedeme společně hledat takové řešení, která vyhovuje cestujícím, řidičům i provozovatelům. Trolejbusy k Plzni neodmyslitelně patří a já věřím, že se v jejích ulicích budou ty škodovácké objevovat i v budoucnosti. Podpora městské hromadné dopravy a její výrazná modernizace je klíčem k lepšímu životu ve městech a kvalitnější dopravu. Věřím, že se budou i další města inspirovat Plzní a zvýšit úroveň dopravy.” Petr Novotný, prezident Components & Bus Mobility ve Škoda Group

Vozidla jsou speciální tím, že druhé dveře předsuvné, což jsou typické spíše pro tramvaje. Na rozdíl od dveří tradičně používaných v autobusech, předsuvné dveře výrazně rozšiřují nástupní prostor. To patří nástupu vozičkářů i rodičů s dětskými kočárky. Ve špičce širší prostor umožňuje rychlejší výměnu cestujících.

trolejbus škoda 26tr plzeň

Délka trolejbusu Škoda 26Tr je 12 metrů a typ Škoda 27Tr je kloubový s délkou 18 metrů. Součástí vozidel je trakční baterie, která umožňuje provoz v úsecích bez trolejového vedení, čím je zajištěna obslužnost i ve vzdálenějších oblastech města. Cestujícím bude k dispozici moderní informační a odbavovací systém s obrazovkami, jízdnímu komfortu přispěje i výkonná klimatizace. Ke zvýšení bezpečnosti bude trolejbus opatřen kamerovým systémem.

PLZEŇ A ŠKODA GROUP
Plzeň je domovem řady produktů z výrobních závodů Škoda Group a její obyvatelé se mohou už od příštího roku těšit na nové trolejbusy, které posílí hromadnou dopravu této západočeské metropole. PMDP si u českého výrobce hromadné dopravy objednal celkem 9 vozidel Škoda 26Tr, která se v ulicích objeví postupně mezi lety 2023 a 2025 a 4 vozidla Škoda 27Tr s dodávkou plánovanou v roce 2025. Smlouva počítá i s opcí na dalších 24 trolejbusů typu 26Tr a 16 trolejbusů typu 27Tr s možností využití až do roku 2030.

Zdroj zprávy: Škoda Group a.s.
Škoda Transportation