ŽDB Drátovna věnovala nemocnici v Bohumíně peníze na pořízení polohovacích postelí

třinecké železárny

Symbolický šek ve výši 100 tisíc korun darovala v pátek 11. listopadu Bohumínské nemocnici dceřiná společnost Třineckých železáren společnost ŽDB Drátovna. Bohumínská firma peníze již nemocnici předala. Ta je použila na pořízení polohovacích postelí v nově otevřeném ambulantním traktu. Symbolický šek předal do rukou ředitele Bohumínské nemocnice Svatopluka Němečka předseda představenstva ŽDB Drátovna Petr Adamek.

šek Třinec nemocnice

 

„Darované peněžité prostředky velmi vítáme, není to poprvé, kdy nás ŽDB Drátovna takto podpořila. Velmi si toho vážíme a peněžité prostředky jsme využili na dovybavení nového ambulantního traktu,“ řekl ředitel nemocnice Svatopluk Němeček.

Jedním z klíčových produktů společnosti ŽDB Drátovna jsou pružiny, které dodává pro zdravotnický průmysl – zejména směřují pro nemocniční postele, zdravotnické ventily nebo do výroby filtrů. Již desítky let dodává bohumínská firma několik druhů pružin pro producenty nemocničních postelí, přičemž některé druhy pružin jsou v polohovatelných postelích zakoupených nemocnicí v Bohumíně i pro nově otevřený ambulantní trakt.

„Výrobky z Bohumína tak budou sloužit pacientům z Bohumína a okolí,“ těší předsedu představenstva ŽDB Drátovna Petra Adamka s tím, že počet dodávek pružin pro výrobce nemocničních postelí stále roste. V roce 2020 ŽDB Drátovna vyrobila pružiny pro postele v hodnotě 774 tisíc korun, letos by tržby měly dosáhnout 1,334 milionu korun.

ADK

Reklama

Společnost ŽDB Drátovna věnovala Bohumínské nemocnici sponzorský dar již několikrát. V posledních letech například poslala finanční prostředky na nákup nových antidekubitních matrací nebo na dovybavení chirurgického oddělení.

„Jako jeden z největších zaměstnavatelů na Karvinsku cítíme zodpovědnost vůči regionu, v němž naši zaměstnanci žijí. Oni sami i jejich rodiny využívají Bohumínskou nemocnici, proto jsme se rozhodli v posledních letech směřovat dary do tohoto zdravotnického zařízení. Naplňujeme tak strategii skupiny Třinecké železárny –Moravia Steel v oblasti sponzorství přispívat organizacím v oblasti zdravotnictví, školství a kultury na konkrétní projekty mající za cíl zlepšit a zkvalitnit životní podmínky občanů v regionech, kde naše firmy působí,“ sdělil předseda představenstva Petr Adamek.

Nemocnici vlastní město Bohumín. Jeho starosta Petr Vícha finanční dar vítá. „Spolupráce s podnikem ŽDB Drátovna je dlouhodobě výborná. Vlastníci firmy jsou z regionu a je to vidět. V poslední době proběhla modernizace některých provozů, demolice starých budov a rovněž jsme se dohodli na prodeji pozemků v sousedství s podnikem. Podpora naší nemocnice, jejímiž pacienty mohou být i zaměstnanci podniku, je určitě výhodná pro obě strany,“ uzavřel starosta Bohumína Petr Vícha.

Zdroj zprávy: Třinecké železárny , a.s.
Třinecké železárny