ZLATÝ IDET 2023 získal exponát TATRA PHOENIX 8×8, odcestuje do Belgie

TATRA PHOENIX 8x8

Jde o certifikovaný modulárně řešený kontejnerový nakladač na podvozku TATRA PHOENIX 8×8 s pancéřovanou kabinou pro použití ve složitých bojových podmínkách.

TATRA PHOENIX 8x8

Základním rozlišovacím prvkem u každé tatrovky je unikátní koncepce podvozku, tzn. centrální nosná roura s výkyvnými polonápravami, což zajišťuje Tatře, oproti všem jiným podvozkům v automobilovém průmyslu, ty nejlepší možné vlastnosti v terénu.

TATRA PHOENIX 8x8

 

„A v tomto případě je důležité i to, co je na tom podvozku postaveno. Tato kabina je chráněna balisticky, a také proti zbraním hromadného ničení. Byla vyvinuta a vyrobena společností TATRA DEFENCE VEHICLE, která se zabývá speciální pozemní technikou a patří do struktury holdingu CZECHOSLOVAK GROUP,“ říká Andrej Čírtek, tiskový mluvčí holdingu CSG a také automobilky TATRA TRUCKS a. s.

TATRA PHOENIX 8x8

Kabina byla vyvinuta velmi rychle a už má také svého zákazníka, je jím belgická armáda. Do Belgie poputuje flotila více než 800 vozidel, část z nich právě s touto pancéřovanou kabinou. Vystavený typ je logistická varianta, přesněji hákový nakladač, to znamená, že na nástavbě může vozit různé typy kontejnerů.

„Toto militarizované provedení Tatry Phoenix, původně tedy civilní vozidlo pro evropský trh, jsme poprvé vystavovali v loňském roce na pařížské výstavě Eurosatory,“ dodává Andrej Čírtek.

Andrej Čírtek, TATRA PHOENIX 8×8