Změna akcionáře v Aero Vodochody

Novým majoritním akcionářem společnosti AERO Vodochody AEROSPACE a.s. je maďarská společnost SI 13 Aero Zrt. Menšinový podíl vlastní i nadále česká společnost OMNIPOL a.s. Majoritním akcionářem společnosti SI 13 Aero Zrt. je Zsolt Hernádi, který podíl ve společnosti Aero odkoupil od maďarského podnikatele Kristófa Szalay-Bobrovniczkého.

Vstup uznávaného investora do společnosti Aero posílí její postavení a zajistí budoucí rozvoj. Aero bude nadále rozvíjet své hlavní činnosti, tj. výrobu a vývoj vlastních letadel, generální opravy (MRO), a kooperace v rámci programu Aerostructures pro domácí i zahraniční zákazníky. Všechny tyto tři pilíře budou i nadále pevnou součástí obchodní strategie společnosti.

aero vodochody

Vstup nového akcionáře do společnosti Aero Vodochody vycházela z jeho dlouhodobých zkušeností s podnikáním v regionu střední Evropy. Pan Hernádi je již více jak dvě dekády předsedou představenstva a CEO společnosti MOL – největší energetické společnosti v regionu střední a východní Evropy, která působí také v České republice. Aero představuje strategické investiční aktivum s jasně rostoucím obchodním modelem. Díky sériové výrobě nově certifikovaného letounu L-39NG má společnost skvělou pozici na trhu cvičných proudových letounů.

Zdroj zprávy: AERO Vodochody AEROSPACE a.s.