Změna v oddělení Komunikace společnosti ŠKODA AUTO

škoda auto

Christian Heubner převezme od 1. ledna 2021 vedení celosvětové komunikace produktu společnosti ŠKODA AUTO. Na této pozici ponese odpovědnost za komunikování veškerých témat z oblasti techniky, produktů a motorsportu. Bude podřízen Jensu Katemannovi, vedoucímu útvaru komunikace ve ŠKODA AUTO.

Christian Heubner nastoupil do útvaru Komunikace koncernu Volkswagen v roce 2008 a od té doby působil na různých řídících pozicích. Ve společnosti ŠKODA AUTO zúročil své dlouholeté zkušenosti od poloviny roku 2017 jako vedoucí Managementu komunikace. V této funkci zodpovídal za výběr strategických témat i za řízení komunikačních aktivit po celém světě. Navíc je v české automobilce pověřen zastupováním vedoucího oddělení Komunikace. Před svým příchodem do Mladé Boleslavi Heubner řídil sportovní komunikaci značky Volkswagen a ve funkci vedoucího útvaru International Steering koordinoval mezinárodní komunikační aktivity mezi značkami koncernu Volkswagen.

Christian Heubner

Hermann Prax pracuje pro koncern Volkswagen od roku 2013. Předtím, než se v červnu 2018 stal vedoucím Komunikace produktu ve ŠKODA AUTO, pracoval jako tiskový mluvčí pro oblast podniku a ekonomiky v útvaru koncernové komunikace ve Wolfsburgu a mezi roky 2013 až 2016 nesl odpovědnost za tematickou náplň komunikace koncernu Volkswagen v Indii. Před svým nástupem do koncernu Volkswagen působil Hermann Prax více než osm let ve společnosti Porsche Holding Salzburg, z toho sedm let v tiskovém oddělení jako mluvčí značek Volkswagen osobní vozy, Volkswagen užitkové vozy a Audi. Během svého působení ve společnosti ŠKODA AUTO organizoval společně se svým týmem úspěšné produktové akce, například světové premiéry nového modelu ŠKODA ENYAQ iV a současné generace modelu ŠKODA OCTAVIA. Od 1. ledna 2021 převezme Hermann Prax řízení útvaru public relations ve společnosti Porsche Holding Salzburg (PHS).

Jens Katemann, vedoucí útvaru Komunikace ve ŠKODA AUTO, zdůrazňuje: „Díky svým zkušenostem řídil Hermann Prax náš útvar Komunikace produktu v uplynulých dvou a půl letech velmi úspěšně a výraznou měrou jej dále rozvíjel. Navíc v rámci našich akcí realizoval nové formáty a podstatně zde zvýšil podíl digitalizace. Srdečně děkuji Hermannu Praxovi za jeho vynikající nasazení a přeji mu mnoho úspěchů v jeho příštích úkolech. Zároveň se těším na další spolupráci s Christianem Heubnerem, který má velmi dobrý cit pro inovativní koncepty, vhodné formáty a odpovídající realizaci. Na základě svých zkušeností a komplexního pohledu bude mít za úkol poznávat a využívat nové potenciály pro komunikaci produktu ve společnosti ŠKODA AUTO, zejména také v digitální oblasti.“

Zdroj zprávy: ŠKODA AUTO a.s.
Škoda