Značku Česká kvalita může nově používat dvanáct organizací

česká kvalita

Společnost držitelů značky Česká kvalita se rozrostla o nové členy. Potvrzení o kvalitním výrobku či službě může nově používat dvanáct organizací zapojených do Národního programu Česká kvalita. Certifikáty jim na Ministerstvu průmyslu a obchodu (MPO) u příležitosti Dne s Českou kvalitou předal vicepremiéra ministr průmyslu, obchodu a dopravy Karel Havlíček.

česká kvalita

Značka Česká kvalita dokládá, že se jedná o špičkové české výrobky a služby. „Každým nákupem výrobku s logem Česká kvalita spotřebitel podporuje českou ekonomiku. Zapojení do tohoto programu Ministerstva průmyslu a obchodu v praxi znamená, že čím víc výrobců se zapojí a čím víc produktů a služeb od nich lidé koupí, tím víc se podpoří tuzemská zaměstnanost a soběstačnost,“ říká vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček a dodává: „V neposlední řadě bude mít spotřebitel jistotu, že si pořídil kvalitní věc.“

česká kvalita

Národní program Česká kvalita zajišťuje Rada kvality ČR. „Kvůli pandemii COVID-19 prochází ekonomika, a to nejen česká, velmi obtížným obdobím. Značka Česká kvalita je klíčová pro podporu tuzemského hospodářství. Chceme pomoct zviditelnit kvalitní výrobky a služby šikovných českých firem i jednotlivců,“ říká náměstkyně ministra průmyslu a obchodu pro hospodářskou politiku a podnikatelské prostředí a předsedkyně Rady kvality ČR Silvana Jirotková.

česká kvalita HAVLÍČEK

Národní program Česká kvalita v současné době zahrnuje 22 různých značek. Kvalita každého produktu, který se uchází o jednotlivá ocenění ověřují, nezávislí experti, kritéria hodnocení jsou velmi náročná. Poté, co se subjekt stane držitelem značky Česká kvalita, jakost oceněného produktu se průběžně ověřuje stejně jako spokojenost zákazníků s daným výrobkem či službou.

česká kvalita

„Národní program Česká kvalita je pro firmy klíčový z hlediska konkurenceschopnosti, zvyšuje jim úroveň a zájem o to, co nabízejí. Spotřebitelům zase usnadňuje rozhodovací nákupní proces, na první pohled vidí, jaký výrobek či služba je kvalitní, vidí logo Česká kvalita,“ říká ředitel odboru podnikatelského prostředí Ministerstva průmyslu a obchodu Pavel Vinkler.

česká kvalita

Den s Českou kvalitou je součástí tradičního pojetí listopadu jako měsíce kvality. Právě teď na podzim se koná řada odborných akcí, seminářů či konferencí, které připravilo MPO spolu s Radou kvality ČR a dalšími partnery. Každoročním vyvrcholením je slavnostní předání Národních cen kvality ČR. Výsledky ročníku 2021 tak zazní už 24. listopadu ve Španělském sále na Pražském hradě. Více informací tady.

NOVÍ DRŽITELÉ ZNAČKY ČESKÁ KVALITA

 • Česká kvalita: Osvědčeno pro stavbu – lehká střešní krytina a trapézové plechy od SATJAM s.r.o.
 • Česká kvalita: Ekologicky šetrný výrobek – dveře a zárubně od Solodoor a.s.
 • Česká kvalita: Značka kvality v sociálních službách – Domov pro seniory Kamenec, Slezská Ostrava
 • Česká kvalita: Prověřená veřejně prospěšná organizace – Sdružení Neratov
 • Česká kvalita: Životnost plus – Matrace Zaren Dreamsy 3D Orthopedic od ZAREN – Noemus, s.r.o.
 • Česká kvalita: Zdravotně nezávadná obuv – bota pro Vaše dítě „Žirafa“ –  dětská domácí textilní obuv na suchý zip vzor 000708 od HP Čechtín s.r.o.
 • Česká kvalita: Komfortní obuv – usňová fussbettová obuv od Tipaboty s.r.o.
 • Česká kvalita: CZECH MADE – beton a jeho výroba od Transbeton s.r.o.
 • Česká kvalita: ITC Certifikovaná kvalita – školní batohy TOPGAL, kolekce CHILLI  2019, 2020, 2021 od TOPGAL a.s.
 • Česká kvalita: Hřiště-sportoviště-tělocvična – Ověřený provoz – skateboardové hřiště, areál ANGER, Statutární město Teplice
 • Česká kvalita: Nábytek – řady nábytku Empire, Klasik, Design, Medical a Educal od ALBA ČR spol. s r.o.
 • Česká kvalita: QZ Zaručená kvalita – ponožky, reflexní ponožky a kompresní podkolenky od Moravec kvalitní ponožky s.r.o.

Zdroj zprávy: Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR
MPO logo