SCHUNK: Znalostní workshop přinese praktické dovednosti v oblasti obrábění kovů

schunk

Řezný břit, upínací zařízení a správa nástrojů jsou hlavními tématy jednodenního workshopu, který je 7. listopadu 2019 pořádán firmami INGERSOLL, SCHUNK a ZOLLER. Akce je zaměřena na efektivitu moderního obrábění kovů. Po několika exkluzivních akcích pro vlastní zákazníky otevírají nyní tito tři odborníci na obrábění kovů další znalostní workshop, ale tentokrát pro širší odbornou veřejnost.

workshop schunk
Tento “znalostní workshop” v podání  firem INGERSOLL, SCHUNK a ZOLLER ukazuje, jak je možné účinně optimalizovat systém břitu, upínacích prostředků a správy nástrojů.

Prakticky zaměřená akce, které se uskuteční dopoledne v sídle INGERSOLL ve Vaihingen-Horrheim a odpoledne v sídle firmy SCHUNK v Lauffen am Neckar a v rámci níž budou představeny prostředky optimalizace celkového systému skládajícího se z nástroje, upínače nástrojů, nastavení nástroje a zařízení na upínání obrobku pro individuální aplikace. Je určena jak operátorům stroje, tak programátorům, kteří jsou přímo zapojeni do obrábění kovů.

workshop

“Naším cílem je připravit účastníky na každodenní práci s řeznými nástroji i na koncepční plánování, výběr a optimální využití řezných břitů a upínacích prostředků na základě nejnovějších poznatků v řezání kovů,” zdůrazňuje Urban Engelhardt, zástupce ředitele jižní pobočky firmy INGERSOLL. Podle Johannese Ketterera výkonného víceprezidenta pro upínací technologie ve firmě SCHUNK je tato akce důležitým příspěvkem ke snížení nákladů a zvýšení účinnosti výroby: “V rámci četných předváděcích akcí bude přehledně ukázáno, kde se skrývá potenciál v každodenních aplikacích a jak ho lze ekonomicky využít.”

workshop schunk

Na programu budou analýza tvorby třísek, stejně jako použití měřicích systémů nebo vliv technologie upínání nástrojů na výsledky řezání kovů. Účastníci také mohou přijít s vlastními otázkami, které budou při workshopu prodiskutovány v praxi. Bernd Schwennig, technický ředitel prodeje ve firmě ZOLLER v tom vidí rozhodující výhodu: “Znalostní workshop kombinuje teoretický obsah s konkrétními postřehy z provozní praxe, a umožňuje tak rychlý a účinný přenos znalostí”.

Další informace a možnost registrace naleznete tady.

Zdroj zprávy: SCHUNK

SCHUNK