Zpracování kovů – digitální a orientované na budoucnost

schunk

Kdo je z oboru, ten se sejde s dalšími odborníky od 13. do 17. září 2022 v AMB na výstavišti ve Stuttgartu. SCHUNK je také součástí komunity, která je zapálená pro obrábění kovů a po dlouhé přestávce se konečně opět dává dohromady. Technologický lídr ukazuje možnosti automatizace a digitalizace v obrábění a také nový vývoj v oblasti udržitelných upínacích zařízení šetřících zdroje.

iTENDO2 schunk

Chytrý držák nástrojů iTENDO2 poskytuje data v reálném čase pro procesně spolehlivé obrábění, delší životnost nástroje a méně odpadu

Zpracování kovů je v přechodu. Skrytý nedostatek kvalifikovaných pracovníků, přidané problémy s dodavatelským řetězcem, environmentální aspekty az toho vyplývající změny na prodejních trzích přinášejí nové požadavky na průmysl. Zatímco dříve se zaměřovalo pouze na přesnost a úsporu času, dnes jsou vyžadovány flexibilní přístupy, aby bylo možné zpracovávat malá množství nebo měnící se úkoly hospodárně. Společnost SCHUNK na veletrhu AMB ukáže, které seřizovací šrouby lze použít, aby byly procesy zpracování kovů efektivnější, flexibilnější a udržitelnější. Funkčně integrovaná upínací zařízení od technologického lídra dosáhla nové úrovně díky modularitě, síťovému propojení a možnosti automatizace.

Flexibilní nakládání a vykládání stroje
V oblasti automatizovaného zatěžování strojů nyní aplikační expert nabízí ještě více možností. S novým středícím svěrákem KRP3 získává stacionární stavebnicový systém TANDEM3 další komponent pro flexibilní upínání obrobků. S tímto agregátem lze nyní automaticky upínat i kulaté obrobky zvenčí i zevnitř na nejmenším prostoru. Stejně jako všechna stacionární upínací zařízení od společnosti SCHUNK je lze pomocí konzolových desek snadno a rychle namontovat na rychlovýměnný paletový systém VERO-S a podle potřeby tak vyměnit. Blok upínací síly je k dispozici také v hydraulické (KRH), pružinové (KRF) a elektrické (KRE) verzi. Pokud jste stále na začátku a plánujete cenově výhodný vstup do částečné automatizace vašeho obráběcího stroje s cobotem, získává pohodlný přístup k automatizaci s novými aplikačními sadami MTB. Přiložené chapadla a silové upínače jsou přizpůsobeny obrábění a lze je kombinovat s připojeními specifickými pro roboty.

schunk Tandem

S novým středícím svěrákem KRP3 získává stacionární modulární systém TANDEM3 další komponent pro flexibilní upínání obrobků při automatizovaném zakládání strojů.

Větší transparentnost procesu
Se senzorickými moduly nyní SCHUNK nabízí ještě větší transparentnost v procesu upínání. Poskytují parametry upínací situace během provozu. Portfolio SCHUNK zahrnuje například modul pro rychlou výměnu palet VERO-S NSE-S3 138. Přítomnost palety a modul upnutý/otevřený lze trvale dotazovat, takže uživatel má neustále přehled o stavu procesu. Společnost SCHUNK nyní také nabízí další možnosti dotazů pro rychlovýměnné moduly palet řady NSE3. Nový IOL senzor VERO-S AFS3 identifikuje příslušný stav upnutí a spolehlivě hlásí, zda jsou moduly otevřené nebo upnuté. Indukční snímač přiblížení také indikuje, zda je nad moduly paleta. Tato chytrá souhra elektronického dotazovacího systému nabízí uživatelům větší bezpečnost při automatizovaném upínání obrobků. Výměna dat probíhá přes rozhraní IO-Link.

Rozmanitost v upínání obrobků
SCHUNK by také rád naživo konečně ukázal své bezkonkurenčně flexibilní a na údržbu nenáročné ruční sklíčidlo ROTA-M flex 2+2. Středově vyrovnávací 4čelisťové sklíčidlo má velký vyrovnávací zdvih. Ať už kulaté, krychlové nebo objemné, na frézovacích/soustružnických centrech lze upnout nespočet geometrií obrobků pouze jedním upínacím zařízením. Speciální těsnění zajišťují bezpečnou upínací sílu a dlouhé intervaly údržby. Všestranný stroj byl dále vyvinut a optimalizován pro zpracování surových a hotových dílů. Nový ruční upínací blok KSC3 je chráněn proti korozi díky poniklovanému základnímu tělu, a proto je procesně spolehlivější. Ještě plošší design a velká rozmanitost čelistí také nabízí více možných aplikací v sortimentu dílů.

Schunk ROTA THW3

Flexibilní rychlovýměnné čelisťové sklíčidlo ROTA THW3 řídí vyvažování mezi krátkými časy nastavení a extrémně dlouhými intervaly údržby.

Vynikající a udržitelné
Společnost SCHUNK při vývoji svých produktů spoléhá na přístupy šetřící zdroje a energii. Rychloupínací čelisťové sklíčidlo ROTA THW3 oceněné oceněním iF-Design zvládá vyvažování mezi krátkými časy nastavení a extrémně dlouhými intervaly údržby. Vývojáři sklíčidla soustruhu důsledně snižovali hmotnost; to snižuje energetické nároky a umožňuje rychlejší zrychlení a brzdění stroje. Udržitelný koncept těsnění zajišťuje až 10krát nižší spotřebu maziva než srovnatelná sklíčidla soustruhu. Na AMB zaujme i chytrý držák nářadí iTENDO2. Poskytuje data v reálném čase „nejblíže dílu“ a zjišťuje opotřebení nástroje v rané fázi. Kromě procesně spolehlivého obrábění zajišťuje inteligentní držák nástroje delší životnost nástroje a méně zmetků. SCHUNK nyní nabízí držák nástrojů, který získal ocenění German Innovation Award 2022, v nové verzi iTENDO2 easy connect s jednoduchým datovým rozhraním, které lze použít pro sledování strojů a procesů. schunk.com

Stánek SCHUNK: Hala 1, stánek 1H30

Zdroj zprávy: SCHUNK
SCHUNK