Automobilka Tatra Trucks představí na veletrhu Agritechnica 2023 speciální tahač Tatra Phoenix

Tatra Phoenix Hannover

Ve dnech 12. až 18. listopadu se bude v německém Hannoveru konat tradiční veletrh Agritechnica. Jde o jednu z největších výstavních událostí v oblasti zemědělských technologií a strojů na světě. Už poněkolikáté se veletrhu zúčastní i nejstarší a největší český výrobce nákladních vozidel, společnost Tatra Trucks, která představí novinku v podobě speciálního tahače řady Tatra Phoenix.

Tatra Phoenix Hannover

Automobilka Tatra Trucks představí na veletrhu Agritechnica 2023 speciální tahač Tatra Phoenix pro zemědělství

Společnost Tatra Trucks má ve svém výrobním portfoliu několik modelových řad těžkých a středních nákladních automobilů pro různé segmenty v široké škále verzí. Hlavní pilíř pro civilní trh představuje modelová řada Tatra Phoenix, která se uplatňuje v zemědělství, ve stavebním a těžařském průmyslu, v komunálních službách i při údržbě silnic nebo u hasičů a záchranářů. Během letošního ročníku veletrhu Agritechnica Tatra Trucks představí speciální vůz Tatra Phoenix Euro 6 v provedení návěsový tahač s podvozkem v konfiguraci 4×4 určený pro provoz se zemědělskými návěsy. Novinka bude vystavena na stánku B19 kopřivnické firmy v hale číslo 4.

Tatra Phoenix Hannover

Automobil je vybaven unikátním a prověřeným podvozkem koncepce Tatra s centrální nosnou rourou a nezávisle zavěšenými polonápravami s pohonem všech kol, přičemž je uzpůsoben pro pohyb jak na zemědělských plochách, tak na běžných silnicích. Posádka má k dispozici střední tzv. spací dvoumístnou kabinu s lůžkem, pod nímž je úložný prostor. K výbavě kabiny patří i závislé vodní topení a nezávislý systém vytápění a klimatizace Airtonic. K pohonu slouží motor Paccar MX-11 o výkonu 330 kW, který je spojen s automatickou převodovkou Allison 4500PR s retardérem. Maximální hmotnost vozu činí 20 tun, maximální zatížení každé nápravy vozu může dosahovat 10 tun, maximální hmotnost soupravy vozidla a návěsu je 44 tun.

Tatra Phoenix Hannover

Tradiční veletrh Agritechnica se koná každé dva roky a jeho historie se začala psát v polovině 80. let minulého století ve Frankfurtu nad Mohanem. Od poloviny 90. let se pravidelně koná v Hannoveru, přičemž se těší velké přízni jak vystavovatelů, tak i návštěvníků ze všech koutů světa. V letošním roce budou na hannoverském veletrhu přítomni vystavovatelé z 53 zemí ve více než 20 výstavních halách a očekává se návštěvnost v řádech statisíců návštěvníků.

Tatra Phoenix Hannover

O Tatra Trucks a.s.
tatraAkciová společnost Tatra Trucks převzala v roce 2013 světoznámou značku a kopřivnickou automobilku, která po změně vlastnické struktury prošla úspěšnou restrukturalizací. Kromě standardizovaných modelových řad vyrábí i speciální nákladní vozidla na míru požadavkům zákazníka. Velmi důležité jsou domácí trhy v Česku a na Slovensku, velká část produkce automobilky je určena na export do desítek zemí světa. Automobilka Tatra Trucks a.s. zaměstnává více než 1400 lidí a dalších více než 700 pracuje v dceřiném podniku Tatra Metalurgie a.s. zaměřeném zejména na slévárenství a kovárenství. Akcionáři automobilky Tatra Trucks jsou průmyslově-technologický holding Czechoslovak Group a strojírenská skupina Promet Group.

Tiskový servis Tatra Trucks a.s.