Mycí technologie BIO-CIRCLE na MSV 2023

bio-circle

Povrchové úpravy, lakovny, tryskací zařízení, ale i odmašťování a podobné technologie jsou na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně již tradičně zastoupeny v pavilonu E. Nováčkem v tomto pavilonu nebyla ani společnost BIO-CIRCLE, která opět přijela představit moderní a energeticky úsporné technologie v oblasti průmyslového čištění.

Brněnská společnost zastupuje německého výrobce a je velmi úspěšným partnerem, který pomáhá nejen strojírenským firmám, ale i v železničním dopravě a v dalších průmyslových oborech. Dokáže ekologicky a úsporně vyčistit malé díly v opravnách automobilů, části vstřikovacích forem, obrobky ve strojírenství, železniční ložiska, celá železniční soukolí i rozměrné díly, kdekoli je třeba. Používá k tomu celou řadu technologií od tlakové kapaliny až po ultrazvuk a chytře vymyšlená zařízení pro různé aplikace. Jednou z hlavních výhod jsou vlastní biochemické čističe, které podporují ekologii, ale přesto si dokáží poradit s nečistotami, na kterých jiné a méně udržitelné čističe selhávají nebo vyžadují podstatně více energie v podobě vyšších teplot mycích kapalin. To se týká zejména řady BIO-CIRCLE L (EVO, STAR a ULTRA). Tyto mycí prostředky obsahují přírodní mikroorganismy, které rozkládají oleje a tuky na CO₂ a vodu a naopak neobsahují VOC (volatile organic compound – těkavé organické látky) a nejsou tedy označeny podle nařízení CLP jako nebezpečné látky. Není tedy divu, že expozice byla doplněna o typicky zelené kanystry s těmito ekologickými čistícími prostředky.

Bio-Circle L EVO

BIO-CIRCLE TURBO 1200
Robustní, plně automatická horkovodní myčka dílů pro jednostupňové čištění a odmašťování je kombinovaná s možností ručního dočištění špatně přístupných míst. Unikátní a velmi inovativní řešení 2 v 1. Z tohoto důvodu má uživatel k dispozici ergonomickou čisticí trysku. Rychlospojkou lze připojit kartáč nebo různé čisticí trysky. Čisticí tryska může vytvářet bodový paprsek na čištění těžko přístupného znečištění nebo plošný proud, což je ideální pro čištění hladkých povrchů. Poté pistole na stlačený vzduch zajišťuje rychlé sušení. Tato myčka dílů je vyrobená výhradně z nerezové oceli V2A, je výkonná, snadno ovladatelná a bezpečná, a proto je ideální pro čištění dílů při údržbě a výrobě. Rotační koš v kombinaci s postřikem o tlaku 4 bary a přednastavenou teplotou 50 °C (lze nastavit na 40 až 55 °C) usnadňuje účinné čištění součástí jakéhokoli druhu. Přidáním produktu na ochranu proti korozi pro vodné systémy je také dosaženo dočasné konzervace vyčištěných obrobků. Myčky dílů BIO-CIRCLE spojují spolehlivou kvalitu s inovativní technologií. To se odráží nejen ve velmi dobrém čisticím výkonu , ale také v jednoduchém ovládání, v technice nenáročné na údržbu a prakticky navržených součástech zařízení.

 

Multi Box GT Compact
Jedná se o plně nerezovou nadstavbu na mycí stůl BIO-CIRCLE GT Compact. Stačí připojit stlačený vzduch a může se začít pracovat. Jednoduché, ale velmi účinné zařízení, které povýší původní plastový stůl na mnohem vyšší úroveň využití. Multi Box GT Compact brání rozstřiku, znečištění okolí a ochrání i obsluhu. Zařízení může vyvinout tlak až 6 barů a k dispozici je i ofuk, resp. operativní vysušení dílů pomocí ofukové pistole.

 

Zpěňovač a CLEAN BOX MAX 1
Velmi šikovná sestava snadno doplňovatelného sudu, zpěňovače a robustního mycího podstavce CLEAN BOX Max 1 s nosností 1 000 kg. Řešení je určeno pro efektivní a jednoduché čištění velkých, těžkých a tvarově složitých dílů. Je vhodné pro manuální odstraňování povrchového znečištění zejména od tuků, olejů, zbytků vosků atd. O cirkulaci kapaliny v CLEAN BOXu se stará čerpadlo ovládané nožním spínačem. Používá se kapalina na vodní bázi s pH hodnotou 4,5-12 kvůli ochraně elektroinstalace při teplotě okolí. Pro použití v tomto zařízení jsou vhodné produkty z řady CB 100. Zpěňovač je ideální pro použití s pěnovými čistidly s pH hodnotou od 0 do 14, například UNO S V,UNO AV, UNO X, FOR CLEAN nebo PowerCleaner 200. Nabízí snadné použití a téměř bezúdržbový provoz. Obsahuje rukojeť s plochou tryskou a 10m hadicí pro pohodlnou manipulaci. Součástí je také adaptér pro upevnění na 200l sud, což umožňuje efektivní čištění velkých ploch s dostatečnou zásobou čistidla. Díky dávkovacímu ventilu, redukčnímu ventilu a jehlovému ventilu zajišťuje bezpečnou práci. Stlačený vzduch je nastavitelný v rozmezí 6,5 až 7,5 baru, a účinnost postřiku dosahuje 3,1 m² za minutu. Tělo Zpěňovače je vyrobeno z nerezové oceli. Na vstřikovači je přípojka pro vzduchový ventil, který je určen k regulaci konzistence pěny ve vstřikovači.

 

RWR 80 L KST
Plně automatické PLC zařízení RWR 80L KST se specializuje na speciální úkoly čištění chladicích kanálů v nástrojích pro vstřikování plastů. Zvyšuje chladicí účinek a tím snižuje zmetkovitost a umožňuje vyšší produktivitu. Dokáže výborně vyčistit i velmi malé vstřikovací otvory ve formách a podobnou službu může prokázat i tam, kde se bojuje s korozí nebo mazivem v malých otvorech nebo je třeba vyčistit vrtané části obrobků. Zařízení je prostorově nenáročné, tiché a velmi snadno se ovládáZcela uzavřený systém zajistí, že nedochází k  nepříjemnému zápachu z čističe nebo špinavé vody. Řídící systém PLC od firmy Siemens zase garantuje snadnost obsluhy a vysokou spolehlivost.

 

Bio-Circle NPS 80 pro
Ultrazvuková čistička profesionální řady s vysokým výkonem umožňuje vložit čištěné části do vnitřního košíku a naprogramovat proces čištění. Je zhotovena z nerezu a je vybavena neobvyklou funkcí “pohupem koše”, který významně zvyšuje účinnost čištění. Zařízení je přizpůsobené i pro ty nejnáročnější podmínky a čištění komplikovaných dílů jako filtrů, čerpadel, vstřikovacích forem nebo bloků motorů. Svítící logo zde není pouze pro efekt, ale podle barvy signalizuje stavy. Firemní zelená dává na vědomí, že vše funguje naprosto správně.

 

PROLAQ AUTO
PROLAQ Auto je kompaktní čistící stanice pro ruční a automatické čištění všech nástrojů pro nanášení barev nebo laků. Lakovací pistole a hadice nebo jiné technologické součásti se čistí rychle a efektivně. Unikátní je 3-stupňový systém čisticího zařízení PROLAQ Auto, který se skládá z hrubého filtru, sedimentační jímky a jemného filtru. Tento systém výrazně prodlužuje životnost použitého média. Namísto běžných ředidel pracují systémy PROLAQ s čističi redukujícími nebezpečné látky , které zpříjemňují práci, zjednodušují skladování a chrání životní prostředí.

 

Zajímavá expozice BIO-CIRCLE nabídla širokou paletu exponátů, které ale představují pouze vybranou část produktů společnosti. Zkušený tým dokáže poradit se speciálními požadavky klientů i zajistit případný servis strojů a zařízení a samozřejmě i možnost dokoupení potřebných čistidel.

Kontakt:
BIO-CIRCLE s.r.o.
Trnkova 3069/117l, Líšeň
628 00 Brno
Česká republika

www.bio-circle.cz
✆ +420 545 231 177
✉ info@bio-circle.cz
bio-circle