Výkonné průmyslové brousící stroje Lissmac na MSV 2023

Lissmac

Průmyslové brusky Lissmac jsou ve strojírenském světě pojmem. Mezi odborníky je značka Lissmac spojena se spolehlivými a vysoce produktivními brousícími stroji, které zajišťují zbavení polotovarů okují od laserového, plynového nebo plazmového pálení, odjehlování po dělení nebo třískovém obrábění. Podobně odstraňují také otřepy z vysekávacích lisů, postarají se o zaoblení hran nebo o zbavení rzi a nerovností. Pokročilé technologie jsou doplněny o číslicové řízení produkčního procesu v sériové výrobě. Lissmac má efektivní řešení pro většinu potřeb výrobních firem a nabízí tudíž stroje s jednostranným i oboustranným opracováním povrchu a pro suché i mokré broušení.

Na českém trhu má výhradní zastoupení značky třemošická společnost Vavruška Trade s.r.o., která je dlouholetým vystavovatelem na strojírenském veletrhu v Brně a má expertní znalosti o broušení v průmyslovém měřítku napříč strojírenskými obory. Společnost prodává stroje Lissmac, ale také se stará o servis, dodávky brusiva a školení obsluhy. Ovšem nejdůležitější části práce pro zákazníka je konzultační část, v které se na danou výrobní situaci vybírá optimální zařízení, zvažuje se budoucí vývoj firmy, celkové náklady, začlenění stroje mezi stávající technologie a další aspekty projektu. Zkušený tým Vavruška Trade umí dobře poradit, o čemž svědčí spokojení zákazníci v mnoha referencích i stoupající celkové počty prodaných strojů Lissmac.

Na letošním ročníku strojírenského veletrhu v Brně představila společnost Vavruška Trade dva výkonné modely ze stáje Lissmac…

SBM L 1000 G1S2
Brusné a odjehlovací stroje SBM-L G1S2 byly vyvinuty pro oboustranné odjehlování a zaoblení hran obrobků v jedné operaci. Stroje LISSMAC této řady se používají pro odjehlování plechů a opracování plechových dílů, laserových dílů nebo lisovaných dílů o výšce, resp. “tloušťce” vkládaných dílů 0,5 – 50 mm. Vystavený model L 1000 má pracovní šířku 1.000 mm. Stroj se mimo jiné výborně osvědčil pro úpravy povrchu před natíráním a lakováním. Vynikající kvalita zaoblení hran, která je důležitá před barvením, zabraňuje pozdějšímu praskání barvy.

Řada L je vybavena třemi brousícími jednotkami, každou na horní a spodní straně. Zpracování obrobků z nerezové oceli, oceli, hliníku nebo barevných kovů lze provádět buď na horní straně, na spodní straně nebo na obou stranách současně. Oboustranné zpracování plechu a zaoblení hran v jedné operaci přináší úsporu času až 60 %. Je také možné snadno propojit automatizační řešení nebo je integrovat do výrobních linek. Koncepce stroje zajišťuje ergonomické ovládání a příjemné pracovní prostředí bez znečištění, prachu a hluku. Stroj je plně elektrický a umožňuje pouze suché broušení. Programování stroje se provádí prostřednictvím dotykového panelu.

SMD 123 RE
Jako nákladově efektivní základní stroj nabízí špičkové výsledky obrábění v povrchové úpravě a odjehlování plechů. Ideální použití pro odstranění otřepů dílů řezaných laserem nebo plazmou a také dílů, které prošly procesem děrování. Stroje SMD 123 RE se vyznačují cenově výhodným poměrem ceny a výkonu, nízkou cenou nástrojů a jednoduchou manipulací a z toho vyplývající krátkou dobou amortizace. Maximální tloušťka opracovávaného materiálu je 1 – 50 mm. I tento stroj je plně elektrický. Jednodušší konstrukce stroje garantuje extrémně vysokou spolehlivost a tudíž i nízké náklady na externí servis.

Pokud potřebujete profesionální stroje na průmyslové broušení a nechcete se smířit se zbytečnými náklady na ruční broušení, zmetky a náklady na opravy, společnost Vavruška Trade vám může pomoci všechny tyto problémy vyřešit.

Kontakt:
VAVRUŠKA TRADE s.r.o.
Budovatelů 119, 53843 Třemošnice
www.lissmac.cz
Jiří Vavruška, MBA
e-mail: vavruska@lissmac.cz
tel.: +420 603 806 135