Spolehlivé finské stroje CoastOne na MSV 2023

AJ20 na MSV 2023

Tvářecí stroje v pavilonu B obohatila nabídka finské firmy CoastOne již v předchozích letech. Letos představila pardubická společnost AJ20 další praktická zařízení této firmy. CoastOne má jako značka velmi dobrou pověst a může se pochlubit vysokou spolehlivostí a dlouhými servisními intervaly. Společnost AJ20 s.r.o. má oficiální zastoupení na českém trhu, takže dodává všechny stroje finského výrobce a současně i zajišťuje servis a zaškolení.

Coastone Inserting Pressone
Malý dílenský lis pro mechanizaci drobných úkonů má překvapivě široké možnosti práce. PressOne P1S-10 je elektrický lisovací stroj, který je poháněn kuličkovým šroubem se servomotorem. To dává to nejlepší z obou světů. Sílu, rychlost a přesnost, a to vše bez problematické a na údržbu náročné hydrauliky. Pomocí čárových kódů lze snadno měnit programy, kterých může být nekonečné množství. Dotykový displej je umístěn na ergonomicky výhodném otočném rameni a poskytuje příjemné rozhraní pro ovládání řídícího systému TC 12, který umí měřit a kontrolovat sílu tlaku i výběr zpracovávaných součástí. Stroj zrychluje manuální postupy o desítky až stovky procent. To vše při zachování bezpečnosti a navíc se snížením zmetkovitosti.

Servomotor má 5kW a vyvine maximální sílu v rozsahu 2-100 kN. Maximální rychlost otevírání je 150 mm/s. Rychlost přiblížení 50 mm/s, maximální rychlost lisování 10 mm/s. Výška hrdla je 620 mm a délka tahu 230 mm. Čtyřramenná spodní otočná základna poslouží k častějším výměnám matric. Stroj Pressone P1s-10 se vyznačuje dlouhou životností a vysokou spolehlivostí.

TapOne Multitapper MT1212
Je to velkoformátový stroj, schopný zpracovat plechy v plné velikosti až 1250 x 1250 mm nebo podle potřeby menší. Multitapper MT1212 má 3 vřetena pro různé nástroje, ale každé s vlastní programovatelnou rychlostí a mikromazáním. Zvládne závity až do velikosti M10 a zahlubování. Neudělají mu problém ani hrubší polotovary do 50 kg hmotnosti, což je hraniční omezení nosnosti konstrukce stolu. Ovládání je realizováno pomocí dotykové obrazovky.

Multitapper MT1212 je efektivní stroj, který zabrání časovým ztrátám a vysoké chybovosti při ručním řezáním závitů a zahlubování. Robustní provedení garantuje dlouhodobou odolnost a také eliminuje rázy při pojezdu hlavy stroje, což také výrobci umožnilo zvýšit rychlost práce a přesnost.

Kontakt:
AJ20.cz
aj20@aj20.cz
+420603806135