Společnost DK Machinery představila zajímavé stroje na MSV 2023

DK_machinery

DK Machinery je dlouholetým vystavovatelem plechotvářecích strojů, laserových řezaček a podle potřeb trhu i obráběcích strojů. Firma pružně reaguje na potřeby strojírenských firem a snaží se nabízet stroje s vynikajícím poměrem ceny a kvality. Společnost DK machinery a.s. je rodinná firma, která již 31 let dodává na český a slovenský trh pečlivě vybrané tvářecí a obráběcí stroje, ke kterým poskytuje i servis a paletu dalších služeb. Nebojí se ani pokročilé automatizace, kterou nabízí ke svým řezacím laserům od Mitsubishi v rámci programu “LASORTING”, který dokáže propojit stroje a jejich logistiku až do úrovně Průmyslu 4.0.

Na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně letos nabídla ohraňovací lis, jednodušší CNC soustruh,  ruční laserovou svářečku. Portfolio laserových řezacích strojů tentokráte prezentovala firma formou výrazného upozornění na nový web.

Ohraňovací lis – APHS Hybrid 31200
Ohraňovací lis se sníženou spotřebou energie a oleje pro výrazně nižší provozní náklady, a to díky kombinaci výhod hydraulických a servoelektrických ohraňovacích lisů. Až o 60 % nižší průměrná spotřeba energie a oleje ve srovnání se standardními hydraulickými ohraňovacími lisy. Pro snížení spotřeby elektrické energie je motor čerpadla aktivní pouze při ohýbání. Ve srovnání se standardními hydraulickými ohraňovacími lisy mohou hybridy dosáhnout rychlosti pohybu 200 mm/s. Díky kompaktní konstrukci servomotoru a hydraulického systému je dosaženo tiššího provozu (63 db).

Klíčové benefity:
* Vyšší produktivita až o 30%.
* Vylepšená energetická účinnost až o 50%.
* Snížený objem nádrže, přibližně O 60% méně.
* Minimální riziko úniku.
* Jednoduchá a rychlá instalace.
* Nákladově efektivní

Jedná se o stroj, který nabízí spolehlivost a inovativní vlastnosti. Výrobce Baykal (založeno 1950) je dlouholetým nositelem certifikace jakosti podle normy ISO 9001 od německé TÜV NORD a jeho stroje jsou považovány na kvalitativně srovnatelné s jakoukoli světovou konkurencí.

Fiber laserový řezací stroj Mitsubishi Electric
Mitsubishi Corporation patří k nejstarším výrobcům laserových strojů na světě, s výrobou vlastního rezonátoru začala již v roce 1979. V současné době je používáno ve výrobě po celém světě více než 12 000 laserových řezacích center zn. MITSUBISHI. Tato společnost je rozdělena do několika různých průmyslových divizí: výroba průmyslových komponent, počítačů, monitorů, aut, lodí, satelitů, dílů pro automobilový průmysl, laserových strojů a mnoha dalších menších či větších elektronických součástí.

Všestrannost společnosti Mitsubishi umožňuje 100% výrobu celých strojů v jedné firmě. Žádná jiná společnost na světě není schopna vyrobit kompletní laserový systém včetně vlastního rezonátoru, optiky a řídicího systému. Tyto stroje jsou velmi úsporné, a to především z hlediska spotřeby energie a průmyslových plynů. Úspory pak lze dále promítnout do nižších cen konečných výrobků nebo zvýšení marže a tím zlepšit finanční výkonnost firem používající právě stroje vyrobené společností MITSUBISHI ELECTRIC.

mitsubishi

Vláknový laserový zdroj je srdcem každého vláknového laserového systému. Mitsubishi Electric vyrobil vlastní vláknový zdroj vyznačující se vysokou spolehlivostí a produktivitou. Je vybaven inteligentním systémem, který umožňuje prediktivní údržbu a servisní zásah dříve než by došlo k poruše stroje. Dodává se s 5letou zárukou.

Vysoká kvalita paprsku je základním předpokladem nejen vysoké produktivity, ale také stabilního a spolehlivého řezného procesu. Vlastní vláknový laserový zdroj Mitsubishi Electric se dodává s výjimečnou kvalitou paprsku a kolísáním výkonu pouze ± 1 %. Spolu s vlastní technologií “čištění paprsku před zpětným odrazem” umožňuje dokonce řezat měď dusíkem (N2) – což s konvenčním vláknovým laserem dosud nebylo možné. Dokonale sladěné komponenty vláknového laseru. 100% shoda vlastního laserového zdroje Mitsubishi Electric, přenosového optického kabelu a řezné hlavy “Zoom Head” pro lepší kvalitu hran a – v kombinaci s High Peak Piercing – pro výrazné zkrácení doby propalu až na 0,8 sekundy u 25 mm silné konstrukční oceli (8 kW vláknový laserový zdroj).

Stabilní a spolehlivý proces řezání zajišťují všechny komponenty uvnitř laserového zdroje, které jsou vyrobeny v tak vysokém standardu kvality, že je na ně poskytována záruka 5 let (kromě přenosového optického kabelu a silikagelu).

Aby byl zajištěn stabilní „srdeční tep” laserových strojů Mitsubishi Electric po mnoho dalších let, je vláknový laserový zdroj od společnosti Mitsubishi Electric vybaven funkcí záložního modulu. Ta umožňuje kompenzovat výpadky laserové diody bez nutnosti výměny modulu. A abychom předešli jakýmkoli překvapením, nainstalovali jsme do systému řadu senzorů, které nepřetržitě monitorují teplotu, vlhkost, proud a výkon laseru. Toto množství “velkých dat” je trvale analyzováno v inteligentním systému, který umožňuje prediktivní servisní zásahy. Jinými slovy, servisní oddělení Mitsubishi Electric může identifikovat modul, který je třeba vyměnit, dříve než dojde k selhání laserového zdroje. Modul může servisní technik vyměnit v klidu a bez rizika náhlé poruchy. Veškeré údržbářské práce na laserovém zdroji lze provádět přímo na místě. Není tedy nutné vracet laserový zdroj k výrobci a do té doby používat náhradní zdroj z půjčovny.

Společnost DK Machinery nabízí špičkové stroje Mitsubishi Electric na speciálních webových stránkách…

www.mojelasery.cz

Ruční laserová svářečka LHW 2000
Nesmírně populární druh zařízení v této době umožňuje jednoduché ruční svařování tenkých plechů, a to bez výraznějšího teplotního vlivu na svařovaný materiál. Podstatnou výhodou a současně i důvodem vysoké popularity je celková operační jednoduchost a s tím i velmi malé nároky na kvalifikaci obsluhy.

Klíčové benefity:
* Svařování do tloušťky 10 mm
* Tenký a přesný svár
* Nízké množství svářečského dýmu
* Minimální odvod tepla
* Bezelektrodové svařování
* Barevný dotykový displej s ovládáním.
* Možnost flexibilního svařování pomocí speciálních trysek
* Různé způsoby spojování, například rohové, s přesahem, čelní, …
* Nevyžaduje zpracování před a po svařování.
* Svařování při vysokých rychlostech. (Rychlost až 10 m/min)
* Motorizovaný posuv drátu pro výšku svařování.

CNC soustruh ST 225 X 1500
CNC soustruhy řady ST vybavené řídicím systémem Fagor 8055 lze využívat nejen jako CNC soustruhy, ale i jako konvenční obráběcí stroje s digitálním odměřováním. Klasická koncepce těchto strojů je zaměřena především na kusovou a malosériovou výrobu, kde díky svému jednoduchému a komfortnímu programování výrazným způsobem eliminují přípravné i výrobní časy.

Kontakt:
DK Machinery
Telefon: +420 567 572 311
E-mail: info@dkmachinery.eu
www.dkmachinery.cz

DK machinery nové logo