Vyšel časopis EGAPu s novým názvem – pojištěno EGAPEM

Pojištěno EGAPEM

Exportní pojišťovna EGAP vydávala svůj firemní časopis již řadu let, ale nyní přichází s novým názvem a modernějším designem. Letos je to jubilejních 10 let, co EGAP začal vydávat magazín pro exportéry. Úplně první číslo se objevilo během Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně, což dokazuje, že EGAP si uvědomuje mimořádnou důležitost strojírenství v rámci českého průmyslu. Nutno ovšem dodat, že pod patronací EGAPu exportují i firmy z jiných segmentů ekonomiky.

Omlazený časopis bude i nadále přinášet důležité informace pro exportéry, zajímavosti, inspirativní příklady i užitečné rady. Nové číslo nabízí 36 stran hodnotného obsahu…

Pojištěno EGAPEM

Nový časopis si můžete zdarma stáhnout tady. Na tomto odkazu najdete i starší čísla časopisu EGAP.

Pojištěno EGAPEM

Krátce o EGAPU
egapEGAP je lídrem v oblasti pojištění politických a komerčních rizik spojených s vývozem zboží, služeb a investic z České republiky a s jejich financováním. Exportní garanční a pojišťovací společnost, a.s. (EGAP) byla založena v roce 1992, tedy krátce po hospodářské transformaci české ekonomiky. Tehdy se objevila naléhavá nutnost zajistit pro české firmy podmínky pro bezpečné podnikání na zahraničních trzích.

Většina firem v té době neměla vlastní zkušené obchodníky, kteří by znali politická i hospodářská rizika v cílových lokalitách a možnosti jak je eliminovat. Služby EGAPu tak výrazně přispěly ke stabilizaci ekonomiky a následné prosperitě. V roce 1995 byla založena Česká exportní banka, a.s. (ČEB), jako dceřiná společnost EGAP pro zvýhodněné financování vývozních úvěrů. EGAP se stal významnou součástí finančního systému v ČR a současně se aktivně zapojil do činnosti Bernské unie (Mezinárodní unie úvěrových a investičních pojistitelů). Více podrobností o historii EGAPu najdete zde.

Pojištěno EGAPEM