Prima Power představila na MSV 2023 dva unikátní stroje

prima power

České zastoupení Prima Power připravilo pro letošní Mezinárodní strojírenský veletrh ukázku 2 zajímavých strojů a některé možná překvapilo, že mezi nimi není laserový řezací stroj, jak tomu bylo v posledních letech.  Jihlavská pobočka, ale přesto nabídla velmi zajímavá zařízení, která mohou najít místo v nejedné strojírenské firmě, vyžadující vysoký stupeň automatizace a vysoké výkony, při zachování nekompromisní spolehlivosti.

Prima Power je uznávaná světová značka, která svoje výrobní závody v řadě zemí (Itálie, Finsko, USA) a její prodejní a servisní sítě jsou aktivní ve více než 80 zemí s přímým zastoupením nebo skrz síť specializovaných dealerů (v České republice je to přímé obchodní a servisní zastoupení se sídlem v Jihlavě). V současné době je na světě více než 14.000 nainstalovaných systémů od PRIMA POWER. Společnost se soustředí na zpracování plechů, takže nabízí laserové 2D a 3D řezačky, ohraňovací lisy, ohýbací centra, kombinované stroje, děrovací a stříhací stroje i celou škálu automatizačních systémů s přesahem do Průmyslu 4.0. Na MSV 2023 připravila ukázku kombinovaného stroje na děrování a laserového řezání a poloautomatického ohýbacího centra.

Combi Genius
Jedná se o inovativní stroj na efektivní děrování, vysekávání a laserové řezání. Je bezkonkurenční pokud jde o všestrannost a flexibilitu, protože kombinuje více operací v jednom stroji. Tento styl štíhlé výroby podstatně snižuje náklady na jeden díl. Díly jsou vyrobeny rychle, snadno a přesně na jednom stroji, jedním operátorem a za použití pouze jednoho obslužného a programovacího systému.

Stroj Combi pracuje s numericky řízenými servoelektrickými osami, které zajišťují vysokou rychlost operací, nízké nároky na údržbu, vynikající energetickou účinnost a nižší výrobní náklady. V zařízení Combi Genius je integrován brilantní vláknový laser, který umožňuje vyrábět rychleji, hospodárněji a s širší škálou materiálů než jakékoli jiné řešení na trhu. Koncept ECOPUNCH® společnosti Prima Power je velmi úsporný z hlediska spotřeby energie. V porovnání s tradiční metodou dokáže Prima Power vyrobit více dílů při stejné spotřebě energie.

Následující animace názorně ukazuje, jak stroj pracuje…


BCe Smart 2220
Inteligentní ohýbací centrum BCe je revolučním řešením ohýbání díky koncepci „integrované bezpečnosti“, která umožňuje obsluze soustředit se pouze na operace s přidanou hodnotou, k čemuž jí pomáhají vizuální zařízení a zvukové signály. Jeho kompaktní uspořádání a kombinovaný postup nakládání a vykládání zaručují vysokou produktivitu a představují velmi důležitou investici pro každého, kdo hledá flexibilní poloautomatické ohýbací centrum.

BCe Smart 2220 představuje přestupní variantu mezi plně automatickým ohýbacím centrem, ale zároveň má rotátor, který zajišťuje plynulé a rychlé otáčení dílu při ohýbání.

Funkci stroje si můžete prohlédnout na názorném videu…

Kontakt:
Prima Power Central Europe Sp. Z.o.o.
www.primapower.com/cs
Hruškové Dvory 49C – 58601 Jihlava
Telefon: +420 606 200 959
Fax: +420 567 216 893
Email: cz.service@primapower.com
prima power logo