R.D.I. představuje nový výkonný laserový pálicí stroj LS7 od BLM Group

laser LS7 R.D.I. BLM Group

Společnost R.D.I. připravuje českou premiéru 2D laserového pálícího stroje LS7 od italského výrobce BLM Group. Jedná se o výkonný a propracovaný stroj nové generace, která navazuje na předchozí úspěšné řady pálících strojů od BLM Group. Špičkový stroj, který ve světové konkurenci představuje nejen výhodnou volbu pro přesnou a vysoce efektivní výrobu, ale také důležitou komponentu pro plnou automatizaci a digitalizaci strojírenské výroby. Stroj se nyní připravuje na předvedení pro první zájemce a bude k vidění v řádu několika málo týdnů.

 

LS7 R.D.I. BLM Group

Seznamte se s chytrým pálícím strojem LS7
Důmyslná a mimořádně tuhá konstrukce stroje je osazená komponenty renomovaných světových výrobců. Je vybavena řídicím systémem Siemens a intuitivní CAD/CAM aplikací od Lantek Expert. To vše je zárukou vysoké spolehlivosti, dynamiky a precizních pracovních výkonů. Společnost R.D.I. nabízí tento 2D laser v širokém výkonovém spektru vláknového laseru od 3 do 12 kW, a to pro formáty plechu 3,0 x 1,5 m nebo 4,0 x 2,0 m.

laser LS7 R.D.I. BLM Group

K dispozici je rovněž rozsáhlé spektrum volitelných funkcí, díky kterým lze sestavit optimální konfiguraci stroje podle individuálních požadavků zákazníka. Vždy se přizpůsobí prostoru který je dostupný díky možnostem nezávislého umístění a libovolného uspořádání příslušenství.  Kotvící desky jsou integrované na stroji (viz obrázky výše). Zbývá připravit pouze elektrické přípojky a přípojky pro asistenční plyn (kyslík, dusík, stlačený vzduch).

 

laser LS7 R.D.I. BLM Group

AUTOMATIZACE A INTEGRACE
Nový laser LS7 je perfektní také i pro bezobslužnou výrobu, a to díky četným automatickým řešením pro nakládání, vykládání a ukládání plechů, které lze realizovat okamžitě nebo v průběhu času, a dále díky možnostem integrace s firemní sítí ve vztahu k potřebám Průmyslu 4.0.

laser LS7 R.D.I. BLM Group

Zařízení na výměnu paletových stolů patří mezi ta nejrychlejší vůbec. Současný pohyb vyjetí stolu s nařezanými kusy a najetí druhého stolu s plechem ke zpracování probíhají v čistém čase pouhých 9 sekund, a tím se výrazně zkracuje interval nezbytný k obnovení řezání.

laser LS7 R.D.I. BLM Group

Pro dosažení většího pořádku ve správě materiálů a rovněž pro úsporu místa a manipulačního času jsou zde k dispozici početné konfigurační možnosti pro nakládání, vyjímání a ukládání plechů, které lze třídit podle potřeb daného procesu a podle dostupného prostoru.  K dispozici je zde plně automatický systém pro nakládání plechů a pro vychystávání zpracovávaných plechů z paletových stolů, a to s automatickým třídicím skladem plechů, s jednou nebo se dvěma věžemi. Všem nakládacím a vykládacím konfiguracím je společná kompaktnost a zvýšená péče o zachování prvotřídního stavu materiálu, který se při manipulaci nepoškrábe.

laser LS7 R.D.I. BLM Group

Ovládání stroje je jednoduché a intuitivní. K zahájení výrobní činnosti stačí tři kliknutí. Během provozu je průběh zpracování viditelný jak na obslužném monitoru stroje, tak i prostřednictvím vzdáleného připojení. LS7 je okamžitě připraven pro jakoukoliv výrobu, a to díky již integrované technologické databázi řezných parametrů laseru pro každý typ a tloušťku materiálu. Také postupy pravidelné údržby jsou softwarově vedené krok za krokem, a přitom se berou do úvahy počty hodin používání a celkový uplynulý čas. Požadované zásahy se vždy včas signalizují tak, aby bylo možné dopředu naplánovat potřebné činnosti.

laser LS7 R.D.I. BLM Group

LS 7 se může pochlubit zrychlením lineárních os až 2g a současně vynikající přesností na trajektoriích. Ocelový základ stroje je vyplněn polymerovým betonem, což zajišťuje pevnost, tuhost konstrukce a odolnost proti rázům a vibracím. Tím se umožňuje udržování stabilně vysokého výkonu stroje v dlouhodobém horizontu.  Maximální rychlost XY je 140 m/min a maximální zrychlení XY dosahuje až 20 m/s².

laser LS7 R.D.I. BLM Group

Řezná hlava Precitec zaručuje kvalitativně konstantní řez. Upravuje průměr laserového paprsku pro optimalizaci výkonu na tenkých tloušťkách a pro kvalitu řezu na středních a silných tloušťkách. Automaticky signalizuje potřebu čištění nebo výměnu ochranného skla optiky. Pracovníkovi obsluhy tak ušetří čas pravidelných kontrol a sníží náklady na zbytečné, resp. předčasné výměny. To vše zaručuje konstantní řezné vlastnosti i v bezobslužném provozu a automatickou optimalizaci provozních nákladů, která je doslova vepsána do DNA stroje.

laser LS7 R.D.I. BLM Group

Pro každý typ a pro každou tloušťku materiálu stroj automaticky nabízí specifická technologická řešení, která umožní udržení kvality zpracování vždy v konstantní úrovni a v souladu s těmi nejpřísnějšími požadavky. Tradičně je vysoká péče věnována i důsledné práci s odpadovým materiálem.  Odřezky se mohou odstraňovat, aniž by bylo nutné přerušit práci stroje, a to díky použití dopravníkových pásů, které odpad přenesou do vnějšího kontejneru. Alternativně se mohou odřezky odstraňovat při použití rychle vyjímatelných sběrných zásuvek, které jsou umístěné pod zónou řezání

laser LS7 R.D.I. BLM Group

2D Laser LS7 představuje evoluci v řezání bez kompromisů. Uplatní se všude tam, kde firmy ocení vysokou produktivitu, bezproblémový provoz při jednoduchém manuálním i plně bezobslužném ovládání, vysokou variabilitu sestavy včetně automatických režimů pro Průmysl 4.0 a jak je u strojů BLM Group standardní, i pověstnou spolehlivost. Stroj bude k vidění pro potenciální zájemce při otevření nového showroomu, o kterém jsme vás již informovali dříve.


rdi nové logo

R.D.I. s.r.o.
Strojírenská 2606
(bývalá Pražská 298 – areál AMZ)
250 01, Brandýs nad Labem
www.rdisro.cz
Tel: +420 326326230