Inovativní stroje od BLM Group na MSV 2022

RDI BML GROUP MSV 2022

Výhradní zastoupení italského výrobce BLM Group má na českém trhu společnost R.D.I. z Brandýsa nad Labem. Expozici můžete najít v pavilonu B a prohlédnout si unikátní stroje, které vynikají vysokou výkonností, legendární spolehlivostí a představují i významný technologický náskok před konkurencí. Letošní expozice firmy se prezentuje pod heslem “BOOST YOUR VALUE”, což výstižně vystihuje poslání firmy a přidanou hodnotu jejich produktů.

Fotogalerie expozice společnosti R.D.I. na MSV 2022

LT7: strojní zařízení Lasertube – absolutní mezník v řezání trubek pomocí laseru
LT7 je výsledkem dlouholetých investicí do technologického výzkumu a neustálého vývoje inovativních softwarových i hardwarových řešení. Tento stroj je vybaven 3kW laserovým zdrojem IPG, který zajišťuje řezání, automatickým systémem podávání trubek ze svazku do délky 6,5 m a systémem pro vyložení trubek do délky 4,5 m. Ultimátní vláknová řezačka profilů nové generace přináší laserové řezání trubek od 12 mm až do průměru 152,4 mm (6″) a profilů do 152,4 x 152,4 mm (6″ x 6″). Snadno si poradí i s otevřenými nebo obdélníkovými profily.

Jedná se o jeden z nejvýkonnějších strojů z nabídky BLM Group v této kategorii s nejširším rozsahem operačních možností. Vláknový laser má 3 KW, stroj je vybaven třemi možnostmi vykládky, automatickým podavačem materiálu, který umí pracovat se svazky i s jednotlivými profily či trubkami a samozřejmě nesmíme opomenout vyladěné uživatelsky přívětivé ovládání, s inteligentním programováním řezacích procesů. BLM LT7 je díky lineárním pohonům velmi rychlý, což je výhodné pro efektivní výrobu středních a velkých sérií. Robustní provedení stroje eliminuje vibrace, které jsou s takovou rychlostí spojeny, což dovoluje uchovat vysokou přesnost laserového řezání.

Fotogalerie laserového řezacího stroje LT7 od BLM Group

Na ohýbačce All-Electric E-TURN je již první vyrobený dílec vyhovující
E-TURN je plně elektrický stroj na ohýbání trubek směrem doprava i doleva, opatřený grafickým systémem programování v zobrazení VGP3D s 3D simulací. Tento model umí pracovat s trubkami o průměru 40 mm a s tloušťkou stěny 2 mm. V základu má samokalibrační funkce, čímž obsluze výrazně šetří čas a předchází zmetkům. E-TURN automaticky předpovídá a vypočítá chování trubice během ohýbání v závislosti na pružnosti/tuhosti materiálu. Výsledkem pak je dokonalé provedení ohybu přesně podle CNC řídícího systému.

E-TURN nabízí zcela mimořádnou flexibilitu. Díky technologii All-Electric se všechna nastavení a technologické parametry zaznamenávají do programu, takže je zaručena opakovatelnost a nesmírně rychlý přechod bez nutnosti provádět ruční seřízení. Navíc, díky B_Tools, který dokáže vypočítat míru odpružení a natažení materiálu během ohýbání trubky, je možné vyrobit při změně výroby již první dílec jako vyhovující výrobek.

Fotogalerie ohýbačky trubek E-Turn 32 od BLM Group

Ohýbačky E-TURN jsou také šetrné k životnímu prostředí. Například nepoužívají žádné hydraulické oleje, olejové filtry a tak podobně. Stav stroje lze diagnostikovat dálkově přes připojení k internetu, což dále zlevňuje případné opravy a servisní zásahy. Podívejte se i na krátkou praktickou ukázku činnosti elektrické ohýbačky trubek E-TURN 32.

Předvedené exponáty a další stroje naleznete na stránkách českého zastoupení firmy BLM Group – www.rdisro.cz.

Kontakt:
R.D.I. s.r.o.
Adresa: Pražská 298 – areál AMZ, 250 01, Brandýs nad Labem
Email: rdi(at)rdisro.cz
www.rdisro.cz
tel: +420 326 326 230
fax: +420 326 377 727