Flow Europe představila na MSV 2023 nový vodní paprsek

Flow Waterjet Mach 200c

Flow Europe GmbH tradičně vystavuje již mnoho let na stejném místě haly B svoje stroje na řezání vodním paprskem. Společnost je v této oblasti světovým lídrem, takže její expozice vždy přináší inspiraci a často i novinky. V letošním roce to byl nový stroj Mach 200c, který zaujal inovativním pojetím vodícího rámu a dalšími pozoruhodnými vlastnostmi.

Německá společnost Flow Europe GmbH úspěšně působí v mnoha zemích. V České republice má pobočku pro celou východní Evropu přímo v Brně (viz kontakt níže). Na MSV vystavuje vždy jeden řezací stroj, ale vlastní portfolio je mnohem širší a Flow standardně nabízí několik řad modelů Mach a pro každou z nich i řadu velikostních a výkonových konfigurací. Tím společnost vychází vstříc klientům, kteří mohou mít pro svoje výroby specifické požadavky. Samotné stroje ovšem nejsou jedinými produkty společnosti Flow. V nabídce jsou i vysokotlaké agregáty, řídící software (FlowXpert®, Infinity, FlowCut™, FlowNest®), různé doplňky a v neposlední řadě i neustále modernizovaná sestava řezacích hlavic, pro různé účely.

Na MSV 2023 společnost Flow vystavovala 5 typů řezacích hlav, které mohou spolupracovat s Mach 200c, ale samozřejmě i s jinými modely Flow Mach. Jednou z nejsofistikovanějších je řezací hlava Pivot+ s aktívní kontrolou tolerance úkosu a opoždění vodního paprsku, která má široké využití v 3D řezání a dokáže ohromit propracovanou mechanikou, zajišťující možnost řezání při vysoké rychlosti a přesnosti. Tato hlava také byla nasazena na předváděcí stroj Mach 200c v letošní expozici Flow.

Pohyb hlavy v pěti osách umožňuje řezání složitých úhlů s vysokou přesností. V kombinaci s výškovým senzorem Pivot+ HeightSetter s funkcí pre-mappingu je řezací hlava Pivot+ jednou z nejrychlejších, nejflexibilnějších a nejpřesnějších na trhu. Senzor zajišťuje kopírování nerovností materiálu. Hlava Pivot+ je vybavena systémem pro automatickou kompenzaci chyby způsobené zpožděním paprsku a úkosem, které jsou problémem při každém řezání, nejen vodním paprskem. Díky speciálním algoritmům tak řeže díly rychleji a přesněji než standardní systémy.

Nicméně, jsou zákazníci, kteří takovou hlavu pro svoji výrobu nepotřebují a mohou si tedy zvolit jiný model. Pro Mach 200c jsou dispozici tyto hlavy: Dynamic Waterjet, Pivot+ Waterjet, Standard Waterjet a Pure Waterjet. Každá má jiné vlastnosti a liší se i cenově. Specialisté z Flow poradí zákazníkovi, co je pro něj optimální volba vzhledem k jeho potřebám.

V Evropě Flow nabízí tyto modely vodních paprsků: Mach 100, Mach 200 c, Mach 200 a Mach 500. K tomu ovšem firma nabízí i možnost výroby tzv. “Pokročilých řešení”, resp. strojů speciálně postavených podle požadavků klienta. Mach 200 c je nejnovější přírůstek do rodiny strojů Flow a je tedy dobře, že se s ním mohli seznámit i návštěvníci Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně.

Mach 200c je jedinečné řešení, které nabízí maximální pracovní prostor a flexibilitu pro 2D nebo 3D řezání. Jeho konstrukce se šikmým mostem umožňuje plné využití pracovního prostoru a odlišuje jej od standardních řešení. Více konfigurací z něj činí preferovanou volbu pro výrobce, prototypování a další.

Flow Mach 200 c specifikace

Mach 200 c byl na výstavišti vybaven vysoce-účinným ultra-vysokotlakovým přímo poháněným čerpadlem HyPlex®Prime 30. Jedná se o vysoce výkonné čerpadlo s nominálním tlakem 60.000 PSI (4.150 bar). Můžete jej vidět na jednom ze snímků ve výše umístěné fotogalerii. Přesnost a rychlost řezání obdivovalo mnoho návštěvníků veletrhu…


Další video ukazuje jiný úhel pohledu na řezání vodním paprskem a větší přiblížení…

Datalist ke stroji Mach 200c je ke stažení tady.

Kontakt:
Flow Europe
Škrobárenská 14, 617 00, Brno
www.flowwaterjet.cz
+420 511 120 400
info-ee@flowcorp.com

Flow waterjet logo