Dvě české premiéry na stánku R.D.I. na MSV 2023

RDI

Společnost R.D.I. z Brandýsa nad Labem je již přes 30 let oficiálním prodejcem světově uznávaných strojů italské značky BLM Group pro český trh, ale letos představila na MSV poprvé i stroj jiné značky. Dvě horké novinky na stánku R.D.I. s.r.o. zaujaly mnoho návštěvníků z řad strojírenských firem, které pracují s plechy.

Již v loňském roce, a to po několika letech, získala firma R.D.I. opět umístění v centrální části pavilonu B a letos toto místo uhájila, což se projevilo i na zájmu kolemjdoucích. Ovšem, silnými magnety letošní návštěvnosti byly dvě české premiéry. První novinkou byl nejnovější 2D laser Agide LS7 od BLM Group a druhou plně elektrický lis od italské značky STR.

Adige LS7 – nový laserový řezací stroj od BLM Group
LS7 nabízí speciální 2D ovládání laserového paprsku pro dokonalé hrany. Stroj automaticky mění průměr laserového paprsku, aby umožnil rychlejší řezy na tenčích materiálech a čistší řezy na tlustších. Perfektní trysky s automatickými změnami a monitorováním zajišťují, že stroj se sám postará o čištění, výměnu a kontrolu opotřebení trysek. Použití stlačeného vzduchu nabízí lepší ekonomiku provozu než řešení s dusíkem či kyslíkem. Aktívní kamerový systém dokáže využít i zbytky plechů po předešlém pálení a ušetřit tak nemalé peníze za materiál, který by jinak neekonomicky skončil ve šrotu. Standardně lze malé kovové zbytky po pálení pohodlně vyjmout pomocí speciálních boxů pod řeznou plochou.

Stroj má rovněž možnost přidání opce pro pokročilý systém práce s odvodem zbytkového materiálu při intenzivní nepřetržité výrobě. Tento systém umí šrot dopravit do externího sběrného boxu a extrahovat, aniž by bylo nutné vypínat laser. Celý cyklus tak vykazuje vyšší produktivitu, protože nevyžaduje přerušení práce a ruční zásahy obsluhy.

LS7 disponuje speciální analytikou BLM Group a lze jej tak snadno zapojit do plnohodnotných procesů Průmyslu 4.0. Výkon laseru se může lišit od 3 do 12 kW v závislosti na tloušťce a kvalitě řezaného materiálu. Je dodáván pro formáty plechu 3,0 x 1,5 m nebo 4,0 x 2,0 m. Důmyslná a mimořádně tuhá konstrukce stroje je osazená komponenty renomovaných světových výrobců. Je vybavena řídicím systémem Siemens a intuitivní CAD/CAM aplikací od Lantek Expert.

Při vývoji stroje se myslelo i na kvalifikaci obsluhy a celý systém řízení stroje byl přepracován tak, aby se co nejvíce zjednodušil a zautomatizoval. O mnoho věcí se tak systém postará sám, pokud s ním pracuje méně zkušená obsluha, ale neuzavírá rozšířené funkce pro zkušené pracovníky a speciální požadavky.

Ohraňovací lis STR Verde 205-60
Plně elektrický stroj s maximální silou 60 tun je skutečná rarita mezi ohraňovacími lisy. Může za to vlastní patentovaná konstrukce „direct drive“, tedy motor přímo zaklínovaný na šroub, který činí systém extrémně spolehlivým, přesným a tichým a s vyšší účinností než jakýkoli jiný kinematický mechanismus. Díky použití speciálních maziv a systému přímo a neustále monitorovaného NC je systém bezúdržbový. Stroj tedy nabízí řešení pro dnes tolik žádanou udržitelnost a současně disponuje vysoce nadstandardním výkonem i přesností. Společnost R.D.I. přidala ohraňovací lisy od STR slr do svého produktového portfolia, aby mohla nabídnout kompletnější výrobní sestavu pro zákazníky požadující laserové řezačky od BLM Group a současně potřebující i další technologie na srovnatelné technologické úrovni pro zpracování plechových dílů.

Broušení nástrojů od R.D.I.
Do portfolia firmy R.D.I. nepatří jen špičkové stroje od BLM Group, ale také materiály pro EDM (Electric Discharge Machining, tj. elektroerozivní obrábění) a precizní broušení pilových kotoučů a nástrojů, což společnost na MSV 2023 připomněla několika exponáty v nepřehlédnutelném stojanu.

RDI Broušení nástrojů

Kontakt:
R.D.I. s.r.o.
Adresa: Strojírenská 2606 – areál AMZ, 250 01, Brandýs nad Labem
Email: rdi(at)rdisro.cz
www.rdisro.cz
tel: +420 326 326 230
fax: +420 326 377 727
rdi nové logo