Všechny stránky výkonu – pozvánka na MSV Brno 2022 od Prima Power

Společnost Prima Power zve všechny návštěvníky Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně v termínu od 4. do 7. října 2022 na cestu vstříc budoucnosti výroby, která začíná na jejím stánku č.24 umístěným v pavilonu B, kde budou představena komplexní a všestranné technologie pro zpracování plechu.

Laser Genius+

Laser Genius+ – novinka v 2D laserovém řezání
Inovativní stroj pro 2D laserové řezání Laser Genius +, který bude jedním z exponátů na veletrhu MSV je kompletně vyrobený v Itálii a má unikátní high-tech řešení umožňující vysokou úroveň výkonu, efektivity, kvality, automatizace, inteligence a snadné použití. Díky vysoké dynamice (trajektorie 180 m/min, zrychlení 2,8 g) a přesnosti stroje je významně zkrácena doba cyklu a také výrazně zvýšena produktivita a kvalita řezání. Díky široké škále dostupných laserových výkonů a funkcím stroje navrženým tak, aby byla zajištěna úplná kontrola nad laserovým procesem, maximální spolehlivost a kvalita z dostupné síly, mohou zákazníci získat nejlepší návratnost investic na základě svých skutečných potřeb.

Laser Genius+

Laser Genius+ je kompaktní stroj plug & play, kde jsou všechny již otestované služby integrovány do jednoho vyhrazeného modulu odděleného od pracovního prostoru stroje. Má velmi krátký čas instalace (připraven k řezání je za dva dny) a symetrické reverzibilní uspořádání, díky němuž ho lze použít v libovolném výrobním kontextu. Laser Genius+ navíc díky malé zabrané ploše umožňuje vysoce efektivní využití prostoru. Navzdory kompaktnímu uspořádání má Laser Genius+ největší pracovní plochu ve srovnání s jinými 2D stroji dostupnými na trhu (zdvihy osy X, Y: 3 150 × 1 600 mm pro model 1530, 4 320 × 2 200 mm pro 2040 a 6 320 × 2 200 mm pro 2060).

Stroj Laser Genius+ 1530 a 2040 s reverzibilním uspořádáním

Snadná obsluha je další předností k nezaplacení. Stroj je neuvěřitelně uživatelsky příjemný a chytrý, má dva 24ʺ Full HD monitory, 4K kameru, integrované softwarové moduly zjednodušující proces rozložení dílů na materiál a technologie, senzory a algoritmy umělé inteligence pro pokročilé funkce monitorování a řízení procesů. Zajišťuje nejvyšší úroveň ergonomie a přístupnosti také díky posuvným dveřím, které lze umístit na pravou nebo levou stranu, nebo dokonce na obě strany.

Řezná hlava stroje Laser Genius+

Laser Genius+ lze snadno připojit k celé řadě automatizačních systémů Prima Power, např. ke Combo Tower Laser a novému, chytrému a flexibilnímu vybíracímu a stohovacímu robotu PSR 2D od Prima Power, což je efektivní řešení pro řízení toku materiálu, které automaticky, rychle a flexibilně vybírá a stohuje díly. Přesnost stohování PSR je vysoká a mezera mezi stohy minimální, což umožňuje optimální využití oblasti stohování. Díky modulární struktuře systému a širokému portfoliu produktů Prima Power lze PSR 2D připojit přímo ke skladovacímu řešení Night Train FMS. K PSR 2D lze také připojit automatické ohýbací centrum a vytvořit tak automatizovanou výrobní linku, která zpracuje plechový materiál na řezané a ohýbané hotové výrobky.

Laser Genius+

Flexibilní poloautomatické ohýbání panelů
Na veletrhu MVS představíme také inteligentní ohýbací centrum Prima Power BCe Smart. Jedná se o servoelektrický stroj navržený pro zákazníky, kteří hledají flexibilní poloautomatickou ohýbačku panelů s konceptem „integrované bezpečnosti“, který obsluze umožňuje soustředit se pouze na operace s přidanou hodnotou, a to pomocí vizuálních zařízení a zvukových signálů. Maximálního pohodlí pro obsluhu je dosaženo díky dvěma laserovým skenerům namísto fyzických zábran a deskám pracovních stolů, které lze snížit pro usnadnění nakládání malých nebo středně velkých dílů. Kompaktní uspořádání stroje a kombinovaná sekvence nakládání a vykládání zaručují vysokou produktivitu.

bce smart

BCe Smart je vybaven dvěma inovativními technologiemi pro kontrolu kvality ohýbání, jsou to DABA a API, které umožňují získání nejpřesnějších ohýbaných součástí. DABA (Dynamic Adjustment of the Bending Angle) je patentovaná technologie, která výrazně zkracuje čas potřebný k vytvoření nového dílu, a to díky doporučeným korekčním parametrům ve vztahu k několika materiálovým proměnným. API (Advanced Profile Inspection) je doplňková patentovaná opce, která sestává z kamerového zařízení používaného k aplikaci korekcí ohybu za účelem dosažení cílového úhlu v požadované toleranci.

bce smart

Servis a služby
V Prima Power věří v dlouhodobé vztahy s partnery a jsou toho názoru, že skutečný produkt, který zákazníkům společnost dodává, není pouze samotné strojní zařízení, ale také výrobní kapacita, které lze prostřednictvím našich výrobků a technologií dosáhnout.

Objevte inovativní podpůrné služby, které diagnostikují a řeší problémy rychleji a efektivněji, včetně prediktivní asistence, vzdáleného monitorování a asistence pomocí rozšířené reality. Na Prima Power se můžete spolehnout, ať už jste kdekoli. Celosvětová servisní síť má 600 zaměstnanců, z toho 400 inženýrů.

Prima Power
prima power logoPrima Power je celosvětovým dodavatelem high-tech laserových strojů a strojů pro zpracování plechu. Její produktové portfolio je jedním z nejkomplexnějších v oboru, zahrnuje 2D a 3D laserové stroje pro řezání, svařování a vrtání, děrovací stroje, kombinované systémy děrování + laser a děrování + stříhání, ohraňovací lisy, ohýbací centra a flexibilní výrobních systémů (FMS). Prima Power je strojírenská obchodní jednotka společnosti Prima Industrie, skupiny s více než 1700 zaměstnanci po celém světě, výrobními závody v Itálii, Finsku, USA a Číně a prodejní a servisní sítí ve více než 80 zemích světa.

Prima Power mapa

Umístění expozice Prima Power na MSV 2022 (hala B, místo 024).