Spolehlivé stroje Lissmac a Coastone na MSV 2022

Vavruška Lissmac MSV 2022

Společnost Vavruška Trade zastupuje na českém trhu německého výrobce průmyslových brousících strojů Lissmac a v posledních letech také známou finskou firmu Coastone, která se ve strojírenství etablovala zejména svými přesnými lisy.

Na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně vystavuje Vavruška Trade tradičně v pavilonu B. Letos přivezla do Brna 4 exponáty. Dva od Lissmac GmbH a dva od Coastone.


Celkový pohled na expozici Vavruška Trade na MSV 2022

Lissmac SBM-L 1000
Brusné a odjehlovací stroje řady SBM-L G1S2  patří k nejprodávanějším modelům v Evropě a vysoké popularitě se těší i ve světě. Byly vyvinuty pro oboustranné odjehlování a zaoblení hran na obrobcích v jedné operaci. Tyto stroje se používají pro odjehlování plechů a opracování plechových dílů, dílů po laserovém řezání, po děrování nebo lisování.

Řada L je vybavena třemi brousícími jednotkami, každou na horní a spodní straně. Obrobky z ušlechtilé oceli, oceli, hliníku nebo barevných kovů lze opracovávat buď nahoře, dole nebo na obou stranách. Oboustranné zpracování plechu a zaoblení hran v jediné operaci umožňuje úsporu času až 60 %. Je také možné snadno propojit automatizační řešení nebo je integrovat do výrobních linek. Koncepce stroje zajišťuje ergonomickou práci a příjemné pracovní prostředí bez nečistot, prachu a hluku. Šířka pracovního stolu je 1000 mm. Stroj zvládne zpracovat výpalky až do tloušťky 50 mm, přičemž obrousí nejen vnější, ale i vnitřní kontury. Velmi efektivně šetří brusivo. V osazeném stroji je až 7,5 m2 brusné plochy. Optimální pracovní režim probíhá při současném odsávání prachových částic.


Fotogalerie brousícího stroje LISSMAC SBM-L 1000

Lissmac SMD 3 S – EDITION
Jedná se o jednostrannou automatickou brusku s vakuovým přítlakem, která brousí suchou cestou, tj. bez použití kapaliny. Suché brusky a odjehlovací stroje řady SMD 3 lze použít pro širokou škálu požadavků zákazníků. Používají se pro tenké plechy, po řezání laserem a děrovaní a také pro odjehlování malých dílů. Díky více kulatým kartáčům je možné rovnoměrné zaoblení hran, a to bez ohledu na orientaci obrobku.

Lissmac SMD 355 přesvědčí působivými výsledky na hranách a při broušení povrchu. Při suchém procesu lze pomocí brusek a odjehlovacích strojů jednostranně odstranit přebytečné otřepy a vrstvu oxidu, ale také vytvořit silné zaoblení hran až do poloměru 2 mm (označení R2 na stroji) nebo zajistit dokonalou povrchovou úpravu. Zpracovávat lze součásti z nerezové oceli, oceli, hliníku a barevných kovů. Rovnoměrné zaoblení hran je možné po celé pracovní šířce. Brusné a odjehlovací stroje navíc bodují přehledným špičkovým ovládacím panelem, konstantní výškou stolu pro ergonomickou práci a možností automatizace a integrace do výrobních linek. Díky prostorově úspornému uspořádání jednotek vyžadují brusky a odjehlovací stroje o 30 % méně instalačního prostoru. Volitelné jsou různé kombinace pásových brousících agregátů a rotačních lamelových kotoučových agregátů, a to podle konkrétních potřeb klienta.

Fotogalerie brousícího stroje LISSMAC SMD 355 R2

Coastone C9
Nejmenší z vysoce přesných ohraňovacích lisů finské značky najde uplatnění v dílnách s vysokými požadavky na výslednou kvalitu. Stroje jsou pověstné svou dlouhodobou spolehlivostí, resp. “nezničitelností”, nízkými náklady na provoz díky úsporným servomotorům, rozsáhlými možnostmi předpřipravených programů a dokonce i možnostmi využití lisu v robotické buňce. Na MSV 2022 bude sice vystaven pouze samotný lis, ale výrobce nabízí i možnost zasazení toho lisu do plně robotického pracoviště. To je novinka z minulého roku a má potenciál zaujmout i naše výrobní firmy.

Fotogalerie CNC lisu Coastone C09

Coastone Pressone P1s-10
Malý dílenský lis pro mechanizaci drobných úkonů má překvapivě široké možnosti práce. PressOne P1S-10 je elektrický lisovací stroj z Finska, který je poháněn kuličkovým šroubem se servomotorem. To dává to nejlepší z obou světů. Sílu, rychlost a přesnost, a to vše bez problematické a na údržbu náročné hydrauliky. Pomocí čárových kódů lze snadno měnit programy. Dotykový displej je příjemné rozhraní pro ovládání řídícího systému, který umí měřit a kontrolovat sílu tlaku i výběr zpracovávaných součástí. Stroj zrychluje manuální postupy o desítky až stovky procent. To vše při zachování bezpečnosti a navíc se snížením zmetkovitosti.

Servomotor má 3kW a vyvine maximální sílu v rozsahu 2-100 kN. Maximální rychlost otevírání je 120 mm/s. Rychlost přiblížení 50 mm/s, rychlost lisování max. 10 mm/s. Výška hrdla je 620 mm a délka tahu 230 mm.4násobná spodní otočná základna poslouží k častějším výměnám matric. Stroj Pressone P1s-10 se vyznačuje dlouhou životností a vysokou spolehlivostí.

Fotogalerie CNC lisu Coastone P1S-10

Vystavené stroje a další modely značky Lissmac najdete na stránkách www.lissmac.cz.

Kontakt:
VAVRUŠKA TRADE s.r.o.
Budovatelů 119, 53843 Třemošnice
www.lissmac.cz
Jiří Vavruška, MBA
e-mail: vavruska@lissmac.cz
tel.: +420 603 806 135