Lissmac představí na MSV 2023 výkonné průmyslové brousící stroje

V současné době je kladen stále větší požadavek na úpravu dílů po řezání laserem, plazmou i plynem nebo po opracování vysekávacím lisem. Již nestačí vyrobit přesný díl, ale je potřeba díl dále očistit od okují a otřepů, odjehlit ho nebo zbavit naoxidované vrstvy na hraně řezu a zaoblit hrany. Všechny tyto následné operace se mohou na malé dílně a při kusové výrobě provádět ručně, ale pokud je broušení součástí sériové výroby, kde čas, požadované výstupní rozměry a měřitelná kvalita jsou ekonomickou nutností, nelze se obejít bez využití nových technologií a výkonných číslicově řízených strojů s nastavitelnými parametry. To obzvláště platí, pokud mají být tyto procesy automatizovány a prováděny i bez lidské obsluhy. Etalonem pro takové technologie jsou světově uznávané stroje značky Lissmac.

vavruška logoNa českém trhu tuto značku zastupuje třemošická firma Vavruška Trade s.r.o., která zajišťuje i montáž, servis, náhradní díly, brousící materiál, proškolení obsluhy a další potřebné služby. Vavruška Trade je rovněž dlouholetým vystavovatelem na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně, kde tradičně předvádí to nejlepší z oblasti brousících strojů. Výběr je široký, takže v nabídce firmy nechybí stroje s různými vlastnostmi. Některé umožňují oboustranné automatizované broušení, další nabízí výběr mezi mokrým a suchým procesem, jiné zase umí lépe řešit požadavky na parametrické zaoblení hran. Některé stroje lze nakonfigurovat pro různé kombinace, na míru pro konkrétní potřeby zákazníka. Na 64. ročníku MSV firma Vavruška Trade představí v expozici v pavilonu B, na stánku 037 dva stroje Lissmac…

SBM L 1000 G1S2
Brusné a odjehlovací stroje SBM-L G1S2 byly vyvinuty pro oboustranné odjehlování a zaoblení hran obrobků v jedné operaci. Stroje LISSMAC se používají pro odjehlování plechů a zpracování plechových dílů, laserových dílů a lisovaných dílů. Řada L je vybavena třemi jednotkami, každou na horní a spodní straně. Zpracování obrobků z nerezové oceli, oceli, hliníku nebo barevných kovů lze provádět buď na horní straně, na spodní straně nebo na obou stranách.

Lissmac SBM G1S2

Oboustranné zpracování plechu a zaoblení hran v jedné operaci přináší úsporu času až 60 %. Je také možné snadno propojit automatizační řešení nebo je integrovat do výrobních linek. Koncepce stroje zajišťuje ergonomické ovládání a příjemné pracovní prostředí bez znečištění, prachu a hluku.

Lissmac SBM L1000 G1S2

SMD 123 RE
Tento stroj brousí suchou cestou, ale pouze jednostranně a jeho hlavním určením je broušení a odjehlování malých částí. Tomu odpovídají i menší rozměry tohoto výkonného zařízení, které šetří cenný prostor ve výrobní hale. Jako nákladově efektivní základní stroj nabízí tento model špičkové výsledky obrábění v povrchové úpravě a odjehlování plechů. Vyznačuje se nízkou cenou nástrojů, jednoduchou manipulací a také cenově výhodným poměrem ceny a výkonu a z toho vyplývající krátkou dobou amortizace. Malý, ale spolehlivý a robustní stroj, který je připraven na dlouhodobé využití.

SMD 123 RE

Zpracuje běžné oceli, nerezové oceli, hliník i barevné kovy. Další výhodou je rychlé zprovoznění a zaškolení obsluhy i zařazení stroje do automatizované linky, například ve spolupráci s robotem.

Stroje Lissmac můžete vidět na MSV 2023 v pavilonu B, na stánku 037

mapka lissmac MSV 2023

Kontakt:
VAVRUŠKA TRADE s.r.o.
Budovatelů 119, 53843 Třemošnice
www.lissmac.cz
Jiří Vavruška, MBA
e-mail: vavruska@lissmac.cz
tel.: +420 603 806 135