Bezpečnostní veletrhy na rekordní ploše představí prestižní vystavovatele a špičkové exponáty

Od 29. května se na výstavišti v Brně otevřou brány bezpečnostních veletrhů. Společně se zde budou konat 15. mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky IDET, 19. mezinárodní veletrh požární techniky a služeb PYROS a 10. mezinárodní veletrh bezpečnostní techniky a služeb ISET.

IDET 2019

Jde o prestižní přehlídku obranných, protipožárních a bezpečnostních technologií ve střední a východní Evropě. Pro český obranný a bezpečnostní průmysl jde o mimořádnou příležitost komplexně prezentovat svou nabídku potenciálním zákazníkům z celého světa.

IDET

IDET vytváří obchodní platformu pro obranný průmysl
Veletrh IDET si nenechá ujít prakticky nikdo z významných členů Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu ČR. „Zájem vystavovatelů o IDET je vyšší než před dvěma lety, veletrh bude rozsáhlejší a na exponáty bohatší. Nárůst spočívá zejména ve výrazném rozšíření pronajatých ploch, protože firmy chtějí předvést větší množství atraktivních exponátů,“ říká ředitel bezpečnostních veletrhů Michalis Busios. Na veletrhu nebudou chybět české firmy jako EVPÚ Defence, Česká Zbrojovka, Glomex MS, Omnipol, VOP CZ, SVOS, LOM PRAHA, PRAGA-Export a další. Expozici Czechoslovak Group ozdobí legendární armádní vrtulník Black Hawk. K nováčkům veletrhu IDET patří firma Nimrod – Ivo Štorek, která představí nové odstřelovací pušky, automatické pušky a nejnovější řadu puškohledů. Premiéru bude mít také výrobce průmyslových rentgenů ELEDUS. V jeho expozici si prohlédnete nový kompaktní RTG přístroj SCIOX Security pro vyhledávání odposlechů a kontrolu pošty nebo zavazadel. Bezpilotním vrtulníkem se pochlubí premiérový účastník Modelárna LIAZ. Obrněné vozidlo Gerlach vystaví společnost Zetor Engineering. Atraktivní podívanou nabídne expozice Ministerstva obrany ČR a Armády ČR. Jejich prezentace připomene významná letošní výročí – 100 let od vzniku generálního štábu a 20 let od vstupu do NATO. Rekordně rozsáhlý stánek letos chystá Vojenský technický ústav, s.p. Vůbec poprvé vystavuje nejen v pavilonu, ale i na volné ploše, kde představí nové anténní stožáry. Z aktuálních projektů a nových technologií obranného výzkumu a vývoje bude prezentovat například i modernizovaný biobox pro přepravu smrtelně nakažených osob nebo modernizované zbraňové systémy včetně 60mm minometu.

idet

Vysoká zahraniční účast
IDET potvrzuje svůj význam také vysokým poměrem zahraničních vystavovatelů. Poprvé bude vystavovat belgická společnost CMI Defence, která vyrábí špičkové zbraňové systémy pro vojenská vozidla, a po několika letech se vrací finský výrobce obrněných vozidel PATRIA. Z Brazílie poprvé přijede výrobce letadel Embraer a z USA se vrací vystavovat společnost Lockheed Martin jako jedna z předních značek oboru a také jako partner veletrhu IDET. Chybět nebude ani největší izraelský výrobce letadel IAI – Israel Aerospace Industries. Takzvaný Special Focus veletrhu, tedy speciální téma, bude letos věnováno švédsko-české spolupráci v obranném průmyslu. Švédsko bude zastupovat například společnost Saab Technologies jako výrobce letounů Gripen. Národní stánek připravuje Asociace obranného průmyslu Švédska. Zde se představí další švédští výrobci a dvě švédské firmy vystavují také v rámci expozice koncernu BAE Systems.

idet 2019

Uchazeči o státní zakázku na nová BVP
Na veletrhu se představí všichni klíčoví uchazeči o největší zakázku v historii Armády ČR v hodnotě 53 miliard korun. Dodavatel 210 pásových bojových vozidel pěchoty pravděpodobně bude vybrán mezi čtyřmi firmami, jde o britský BAE Systems (CV-90), španělský General Dynamics European Land Systems (Ascod) a dvě německé společnosti PSM (Puma) a Rheinmetall Landsysteme (Lynx). Všechny čtyři v úvahu připadající obrněnce si mohou prohlédnout i návštěvníci veletrhu IDET. Jejich vystavovatelé samozřejmě přivezou i další exponáty, třeba výrobce Pandurů General Dynamics avizuje hned dvě těžká pásová vozidla a jedno kolové vozidlo.

IDET pandur

IDET ARENA spolu s atraktivním doprovodným programem
V provozu bude opět IDET ARENA, tedy terénní polygon pro dynamické ukázky vojenské, požární a policejní techniky v akci. Program předváděcí dráhy bude denně zahajován v 10:00 hod (ve středu od 11:30 hod, v sobotu od 9:30 hod). Uskuteční se předváděcí jízdy vozidel, ukázky zásahu jednotek Policie České republiky, Hasičského záchranného sboru, Městské policie, Armády Slovenské republiky, Vězeňské služby ČR i Celní správy. V průběhu bezpečnostních veletrhů se uskuteční také špičkový odborný doprovodný program, kterého se zúčastní experti na obranné a bezpečnostní technologie z různých zemí. Univerzita obrany Brno opět připravuje tradiční konferenci CATE (Community-Army-Technology-Environment). Konat se bude také odborná konference se zahraniční účastí Pyromeeting. Uskuteční se 30. května 2019 v kongresovém sálu brněnského Hotelu Continental. Konferenci organizuje Ministerstvo vnitra – generální ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR ve spolupráci s Českou asociací hasičských důstojníků a se společností Veletrhy Brno. Letošní ročník konference je zaměřen na změnu klimatu.

idet

Otevírací doba
Bezpečnostní veletrhy IDET, PYROS a ISET jsou ve dnech 29. 5. a 30. 5. otevřeny od 9 do 18 hodin. První dva dny veletrhů je vstup umožněn pouze pro osoby starší 16 let. Věková hranice pro vstup na veletrhy v tyto dny je dána charakterem akce. Komplex bezpečnostních veletrhů je totiž určen zejména odborné veřejnosti a podléhá přísným bezpečnostním opatřením. V pátek 31. 5. je otevřeno od 9 do 17 hodin. V sobotu 1. 6. pak také od 9 do 17 hodin, avšak komerční část veletrhu IDET již nepokračuje. V tento den bude připraven program Den bezpečnosti – Záchranáři dětem, který je určen zejména pro rodiny s dětmi. Hlavním dějištěm bude pavilon Z a přístupné budou stále i expozice veletrhů PYROS a ISET.

pistole ČZ P-07

Vstupné
Vstupné na bezpečnostní veletrhy zakoupíte nejvýhodněji online za 210 Kč, na místě pak stojí základní vstupné 310 Kč. Kompletní ceník a všechny další důležité informace najdete na www.idet.cz.

IDET