Linde MH představí na veletrhu LogiMAT 2024 výkonná řešení pro vnitřní tok materiálu

Linde E160

Automatizovaná řešení nabízejí obrovský potenciál, pokud jde o vnitřní tok materiálu. Na letošním veletrhu LogiMAT v německém Stuttgartu bude společnost Linde Material Handling (MH) demonstrovat možnosti, které jsou k dispozici malým, středním i velkým společnostem, a ukáže, jak lze úspěšně realizovat širokou škálu projektových požadavků. Dalšími klíčovými tématy, na která se zaměříme v centrálně umístěném výstavním stánku v hale 10, budou energetika, bezpečnost a inteligence skladu. Specialista na intralogistiku, který nabízí nejširší portfolio energetických a bezpečnostních možností pro průmyslové vozíky a špičková technická řešení toku materiálu, podporuje své zákazníky na cestě k vyšší efektivitě, udržitelnosti a výkonnosti.

Linde Logimat

Hlavní stánek společnosti Linde MH v hale 10 (stánek B21 a B17) zabírá více než 500 metrů čtverečních a upozorňuje na aktuální trendy v intralogistice: Automatizace, Energie, Bezpečnost a Inteligence skladu. Vystaveny budou odpovídající produkty a řešení, která jsou určena k optimalizaci vnitropodnikového toku materiálu. V živé ukázce budou předvedena flexibilní a škálovatelná automatizační řešení zahrnující automaticky řízená vozidla (AGV) a autonomní mobilní roboty (AMR). Jen několik metrů od výstavního stánku, na nakládacím dvoře mezi halami 8 a 10, si mohou návštěvníci sami vyzkoušet vysokozdvižné vozíky nebo si je prohlédnout zblízka při předvádění vozidel. Příkladem mohou být různé asistenční systémy pro couvání, jako je například asistenční kamera pro couvání s umělou inteligencí, která upozorňuje řidiče průmyslových vozíků na osoby v blízkosti za nimi. Další výstavní prostor, který nabízí praktické zkušenosti s různými modely vozidel, se nachází na venkovní ploše mezi halami 9 a 10.

“Značka Linde představuje špičkový výkon v oblasti manipulace se zbožím. Toho je dosaženo prostřednictvím inovativních produktů a řešení, vysoké úrovně uživatelské přívětivosti, široké nabídky aktivních a pasivních bezpečnostních a asistenčních systémů, individuálních řešení na míru a rozsáhlých poradenských znalostí naší prodejní organizace. Naše výrobky a řešení zajišťují maximální produktivitu i v těch nejnáročnějších provozních podmínkách, jaké panují například v nápojovém, papírenském, dřevařském, potravinářském a chemickém průmyslu,” říká Torsten Rochelmeyer, Senior Director Strategy & Solution Portfolio ve společnosti Linde MH.

logimatNa veletrhu LogiMAT 2024 představí společnost Linde MH své odborné znalosti jako kompetentní partner pro automatizaci procesů toku materiálu.

Linde Logimat

“Společně s našimi partnery v síti jsme v posledních letech úspěšně naplánovali a realizovali stovky projektů,” uvádí Rochelmeyer s odkazem na rozsáhlé odborné znalosti a zkušenosti obchodní organizace získané při realizaci malých i velkých projektů. Vedle toho jsou k dispozici standardizované balíčky řešení pro jednoduché dopravní úlohy. “To umožňuje zejména stávající procesy v brownfieldu rychleji automatizovat,” říká manažer veletrhu Linde.

Odborníci společnosti na automatizaci se mohou při realizaci projektů uchýlit k širokému portfoliu produktů: Nabídka sahá od vozíků AMR, jako jsou Linde C-MATIC a Linde C-MATIC HP, přes automatizované zakladače palet (Linde L-MATIC) a tahače (Linde P-MATIC) až po vysokozdvižné vozíky (Linde R-MATIC) a vozíky VNA (Linde K-MATIC). Tam, kde jsou vyžadovány komplexní automatizované systémy toku materiálu, se zapojí kolegové ze sesterské společnosti Dematic, jejíž stánek v hale 10 přímo sousedí s oblastí Linde MH.

Linde Logimat

Oblast Energy na výstavě zahrnuje široké spektrum dostupných typů energie společnosti se zaměřením na elektrické protizávažové vozíky řady X s lithium-iontovými bateriemi. Jsou stejně výkonné, robustní a ergonomické jako vozíky poháněné ICE, ale při provozu jsou bez emisí a potenciálně neutrální z hlediska emisí CO2. Jako pohonné varianty jsou však k dispozici také nafta, LPG, CNG, olověné akumulátory, palivové články a HVO (hydrogenovaný rostlinný olej).

“Návštěvníkům, kteří se chtějí informovat o vhodných energetických systémech pro svůj současný nebo budoucí vozový park, bude nabídnuto softwarově podporované poradenství, které poskytne prvotní posouzení na základě požadavků, obecných podmínek a specifické situace zákazníka. Po něm může následovat další analýza v rámci společnosti,” vysvětluje Rochelmeyer.

Další pozornost bude věnována systému Linde connect pro správu vozového parku. Kromě kontroly přístupu, monitorování poškození, správy vozidel a řidičů, analýzy využití vozového parku a prediktivní údržby poskytuje softwarový modul Linde connect:charger inteligentní řízení nabíječek baterií, které pomáhá předcházet nákladným energetickým špičkám.

Linde Logimat

Obecně platí pro všechny skladové činnosti následující pravidla: Čím bezpečnější je vnitřní tok materiálu, tím vyšší je produktivita, a tím i příspěvek k úspěchu společnosti. Společnost Linde MH na příkladu vysokozdvižného vozíku vybaveného rozsáhlými bezpečnostními prvky ukazuje, jak mohou provozovatelé vozových parků zajistit hladký průběh procesů a ochránit své zaměstnance. Nabídka funkcí sahá od velkého množství asistenčních systémů pro řidiče, jako je Linde Safety Guard pro vzájemné varování chodců a řidičů a Rack Protection Sensor pro zamezení kolize s regály a zbožím, až po různá řešení osvětlení a ochranné systémy, jako je systém Dynamic Mast Control pro snížení vibrací stožáru.

Linde Safety Guard

V oblasti Warehouse Intelligence se hosté mohou dozvědět, jak zefektivnit a zdynamičnit svůj sklad pomocí modulárních softwarových řešení. Aplikace skládající se ze systému řízení skladu, systému navádění vysokozdvižných vozíků a systému řízení skladu poskytuje vizualizaci skladu v reálném čase prostřednictvím trojrozměrného zobrazení a ukazuje řidiči nejrychlejší cestu do cíle. Přitom automaticky sleduje pohyby nosičů nákladu napříč měnícími se skladovacími místy, což zajišťuje vysokou míru transparentnosti. Software je také schopen integrovat a řídit různé automatizované systémy, jako jsou AGV a kyvadlová doprava.

Linde C-MATIC HP

Ilustrační obrázek Linde Material Handling by © Wolf Lux

Linde Material Handling, společnost ze skupiny KION, je celosvětově působící výrobce vysokozdvižných a skladových vozíků a poskytovatel řešení a služeb pro intralogistiku. Společnost má prodejní a servisní síť ve více než 100 zemích a je zastoupena ve všech hlavních regionech světa.

Více informací o Linde Material Handling Česká republika s.r.o.  naleznete na www.linde-mh.cz

Zdroj zprávy: Linde Material Handling
Linde