Robotická revoluce v intralogistice – Ojedinělý showroom logistických inovací ve Střední Evropě ukazuje nejmodernější skladové technologie v reálném provozu

KVADOS Group je česká společnost, která působí na trhu již od roku 1992. Je dodavatelem vlastních softwarových řešení pro průmyslové a obchodní firmy a její produkty a odborné know-how mají bohaté reference z domácího i mezinárodního prostředí. KVADOS Group je rovněž předním dodavatelem komplexního řešení automatizace a robotizace skladové i výrobní intralogistky.

V letošním roce společnost KVADOS získala prestižní ocenění za přínos k Průmyslu 4.0 na konferenci pořádané Národním centrem Průmyslu 4.0 a Svazem průmyslu a dopravy ČR, a to za svůj online systém řízení mobilních autonomních robotických zařízení ve skladech prostřednictvím 5G sítí (více zde).

ceny za průmysl 4.0 v roce 2023

Foto NCP4.0: Miroslav Hampel (CEO Kvados) přebírá Cenu za Průmysl 4.0

Proč robotika intralogistiky?

 1. Chybovost se snižuje na minimum – roboti neznají únavu, nemoci a jejich preciznost je nekompromisní.
 2. Úspory provozu jsou hmatatelné – efektivnější práce znamená nižší náklady.
 3. Automatizace procesů přináší nevídanou rychlost a efektivitu – zapomeňte na zpoždění a zácpy ve workflow.
 4. Budoucnost je o adaptabilitě – robotické systémy se mohou měnit a růst s vašimi potřebami.

Představte si sklad, kde je každý pohyb dokonalý. Kde jsou chyby v expedici jen vzdálenou vzpomínkou a kde “úspora” není jen buzzword, ale každodenní realita. To není utopie, to je přesně to, co robotika intralogistiky nabízí. A teď si představte místo, kde můžete tyto inovace nejen vidět, ale také se jich dotknout.

Náš automatizovaný robotický sklad každoročně přivítá na ploše 2000 m2 až 1000 specialistů z oblasti logistiky. Showroom je také robotickou dílnou, kde se testují a zdokonalují nové i stávající technologie. Součástí prostor je plně automatizovaný sklad Dextrum Fullfilment, který využívá robotizované řešení myFABER® za plného provozu.

kvados sklad robot kvados sklad robot

Technologie showroomu KVADOS Group:

 • Autonomní paletový robot myFABER® PalletJack
 • Robotická manipulace s kusovým materiálem nebo paletami
 • Automatizované měření a vážení
 • Navigace světlem (Pick to Light)
 • Ukázka automatického paletového skladu myFABER® 4D Shuttle
 • Řešení skladu Goods to Person
 • Řídící software mySTOCK ® WMS a myFABER® WES
 • Úklidové roboty BETTAROE

Všechny obavy z automatizace či robotizace s námi můžete prodiskutovat. Ukážeme vám, jaké výhody vám přinese implementace robotických prvků spolu s umělou inteligencí přímo do vašeho prostředí. Pomůžeme, poradíme, zařídíme. Váš úkol je pouze sledovat, jak váš sklad dokáže fungovat autonomně a bez chyb.

Pokud se rozhodnete automatizovat, jsme schopni vám vypracovat kompletní návrh logistického řešení, výpočet parametrů a návratnosti ROI a pro větší projekty dokonce nabízíme možnost dynamické simulace výsledného prostředí v reálním prostoru a čase. Vybrané řešení vám naimplementujeme do vašeho skladu společně s dodáním robotů, manipulačních stanovišť a dalšího příslušenství. Součástí je samozřejmě také integrace na stávající systémy, spolu se záručním i pozáručním servisem.

Naše řešení i technologie jsou na sobě nezávislé, proto můžete využít potřebnou technologii pod záštitou myFABER®, kterou lze integrovat na jakékoliv WMS nebo i dodat jako komplexní službu s naším WMS mySTOCK®.

Využijte možnosti návštěvy našeho showroomu logistických inovací, kde zodpovíme všechny otázky, které se Vám honí hlavou.

Máte zájem o komentovanou prohlídku a konzultaci?

Termíny referenčních prohlídek a registraci najdete zde. Také nás můžete kontaktovat na: +420 597 403 403 nebo na myfaber@kvados.cz. Další informace o našich produktech naleznete na www.kvados.cz.

Zdroj zprávy: KVADOS
kvados logo