TÜV SÜD Czech – Na kvalitním výsledku záleží

tuv

TÜV SÜD Czech, světový lídr v testování a certifikaci výrobků, spustí v rámci Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně čtvrtý ročník úspěšného projektu partnerství mezi firmami, které se výrazně hlásí ke kvalitě. Partnerství probíhající letos pod heslem Na kvalitním výsledku záleží, sdružuje celkem 34 největších firem českého průmyslu. Projekt volně navazuje na úspěšné ročníky 2015 – Zapusťme spolu pevné kořeny, 2014 – Vraťme se k jádru věcí a 2013 – Kvalita přináší ovoce.

TUV SUD jabka
„V projektu Na kvalitním výsledku záleží stále pokračujeme, neboť má podle nás hluboký smysl. Jsme si vědomi toho, že tvorba partnerství je nikdy nekončící proces. Považujeme za velký úspěch to, že nás letos čeká již čtvrtý ročník projektu – to už je náznakem tradice. V prvním ročníku bylo úspěchem, že myšlenka vůbec vznikla a zaujala; v druhém a třetím, že se do něj zapojovalo stále více firem. Kromě toho, že letošním ročníkem spouštíme vlastní tradici partnerství firem hlásících se ke kvalitě, také očekávám, že všichni naši partneři již budou brát projekt jako standardní věc, a že si i další účastníci MSV zvyknou na naši přítomnost veletrhu prostřednictvím našich partnerů. Je to nový způsob komunikace, který nám dává velký smysl,“ řekl ke čtvrtému ročníku projektu Oleg Spružina, generální ředitel TÜV SÜD Czech.

„Pro společnosti, jako je naše, důraz na kvalitu byl a pořád je klíčem k dlouhověkosti,“ dodává Spružina a připomíná, že letos TÜV SÜD Czech slaví 150 let od počátku své existence. „Díky profilu naší práce máme kvalitu a dlouhodobou udržitelnost zakořeněnou v naší DNA. Chceme náš pohled na svět sdílet i s našimi partnery, kteří jsou páteří českého průmyslu a místní ekonomiky. Proto je i letos zveme, aby se k nám přidali při tvorbě kvalitního výsledku, na kterém nám všem záleží – a to nejen v rámci MSV.“

TÜV SÜD Czech nabízí strategické partnerství na projektu firmám, které se zúčastní brněnského Mezinárodního strojírenského veletrhu (MSV), jenž probíhá od 3. do 7. října 2016. Letos se do strategického partnerství zapojí celkem 34 společností, což je o více než polovinu vyšší počet, než v prvním ročníku 2013. Mezi firmami, které potvrdily účast v letošním roce, jsou například ABB, Arcelor Mittal Ostrava, Raiffeisenbank, Siemens, či Tecnimetal CZ.

Neobvyklý partner, který spojuje tradici a kvalitu
Novinkou letošního ročníku je spolupráce s partnerem Vitaminátor, českým výrobcem špičkových ovocných moštů. Historie Vitaminátoru se začala psát v roce 1921, kdy se předci současného majitele společnosti Tomáše Sošky poprvé přistěhovali do obce Sosnová u České Lípy. Byli zde prvními českými obyvateli a jako praví zemědělci začali pěstovat ovoce a zemědělské plodiny. Rodina vlastníků Vitaminátoru prožila bouřlivou historii sudetských Čech, kdy byl majetek rodiny dvakrát vyvlastněn a konečně vrácen rodině až v roce 1993. Od té doby Vitaminátor přináší to nejčerstvější a nejlepší z českých sadů pro zdraví svých zákazníků – a v rámci partnerství Na kvalitním výsledku záleží i pro zdraví a občerstvení účastníků MSV 2016.

Partnerstvím ke kvalitě
Projekt Na kvalitním výsledku záleží navazuje na úspěšné ročníky 2015 – Zapusťme spolu pevné kořeny, 2014 – Vraťme se k jádru věci – a 2013 – Kvalita přináší ovoce. Deklaraci kvality jako jedné ze základních hodnot firmy podpoří TÜV SÜD Czech komunikační kampaní. Tato kampaň probíhá před samotným zahájením MSV Brno 2016, přičemž zmíněný projekt je časově vymezen pouze na dobu jeho konání. Případné partnerství se zakládá výhradně na ochotě hlásit se ke kvalitě. Ze strany partnerů nejsou s projektem spojeny žádné finanční náklady. „Směr, kterým se ubírají české firmy, je jasný: sázka na kvalitu a udržitelnost se vyplatí, především když je sdílená s firmami, které na českém trhu opravdu něco znamenají,“ shrnuje iniciativu TÜV SÜD Czech Oleg Spružina. Stejně jako úspěch, zdraví nebo štěstí, ani kvalita není cílem sama o sobě. Nejčastěji je to pozitivní vedlejší efekt určitého přístupu a pevného závazku k nejlepšímu možnému výsledku, který přetrvává v čase. Proto je TÜV SÜD Czech odhodlána pokračovat v  projektu na podporu kvality i v následujících letech.

Kompletní seznam partnerů projektu Na kvalitním výsledku záleží k 1. 9. 2016:

ABB s.r.o.
Adast Engineering, s.r.o.
Alfa IN, a.s.
ArcelorMittal Ostrava a.s.
Bomar, spol. s r.o.
BRANOPAC CZ s.r.o.
BUFAB CZ s.r.o.
FANUC Czech s.r.o.
FERRUM s.r.o.
FRONIUS Česká republika s.r.o.
GUMEX, spol. s r.o.
HENNLICH s.r.o.
Hestego a.s.
LARM a.s.
MCAE Systems, s.r.o.
MICRO-EPSILON Czech Republic, spol. s r. o.
Mitsubishi Electric Europe B.V.
Národní strojírenský klastr, o.s.
NEXNET, a.s.
PRIMA BILAVČÍK, s.r.o.
První brněnská strojírna Velká Bíteš, a.s.
Raiffeisenbank a.s.
RSBP spol. s.r.o.
Siemens s.r.o.
SoliCAD, s.r.o.
STASTO Automation s.r.o.
Stäubli Systems, s.r.o.
Strojírny Třinec, a.s. (stánek NSK)
SUBTER PLUS s.r.o.
TAJMAC-ZPS, a.s.
TDZ Power SE
TECNIMETAL-CZ, a.s.
WANZL spol. s r.o.
Witzenmann Opava, spol. s r.o.

Další informace na: www.tuv-sud.cz/kvalita