16. ročník veletrhu kariéra+ proběhne opět ve velkém

VŠB – Technická univerzita Ostrava již po šestnácté pořádá Veletrh pracovních příležitostí kariéra+. V úterý 14. března 2023 se v Univerzitní aule VŠB-TUO studentům, absolventům vysokých škol i široké veřejnosti představí na 100 zaměstnavatelů. Bohatý doprovodný program je rozšířený o několik skvělých novinek. Veletrh je zpátky ve své plné kapacitě se 103 zaměstnavateli. Ti mají neustále obrovský zájem o odborníky pro technické i ekonomické pozice. Veletrh naplnil svou kapacitu během pár týdnů po otevření registrací.

kariéra VŠB

 

„V letošním roce jsme zaznamenali zvýšený zájem vystavovatelů z oblasti bezpečnostního průmyslu,“ říká David Hibler, hlavní organizátor veletrhu.

Akce bude probíhat v čase 9:00 – 15:00 hod. Jednou z největších novinek letošního veletrhu je Techpark, kde zaměstnavatelé Porsche Engineering, Tatra Defence Vehicle, Vinci Construction CS, Excalibur Army a Armáda ČR představí své nejnovější technologie. Další novinkou kariéry+ je stánek PhD Akademie VŠB-TUO, ve kterém se budou prezentovat možnosti uplatnění ve vědě a výzkumu přímo na VŠB-TUO.

ADK

Reklama

Hlavními partnery veletrhu kariéry+ jsou ŠKODA Auto a Hyundai Motor Manufacturing Czech. „Firmy nabízejí studentům pracovní místa, stáže, trainee programy, odborné brigády nebo například i témata diplomových prací,“ přibližuje Igor Ivan, prorektor pro strategii a spolupráci VŠB-TUO. Návštěvníkům budou v průběhu celého veletrhu k dispozici odborníci Kariérního centra VŠB-TUO, kteří jim poradí s tvorbou životopisů, nabídnou koučink, psychologické poradenství či konzultaci profilů v k+ portálu. Ten je unikátním kariérním portálem univerzity. Pro zahraniční studenty bude k dispozici také konzultační místo Expat centra.

Mezi další doprovodný program patří pohovory nanečisto, tzv. speed dating, zajímavé prezentace odborníků z praxe a soutěže. Během jednoho dne tak studenti získají cenné zkušenosti, díky kterým bude jejich vstup na pracovní trh jednodušší.

Zdroj zprávy: VŠB-TU Ostrava
všb