Rekordní příchozí zakázky pro KUKA v první polovině roku navzdory obtížné ekonomické situaci

Silná celosvětová poptávka po automatizaci: Nejvyšší příjem objednávek v historii společnosti KUKA v první polovině roku. Společnost KUKA dosáhla v prvních šesti měsících roku 2022 silných zisků. S 2.545,4 miliony EUR byly příchozí objednávky skupiny KUKA mezi lednem a červnem o 34,8 % vyšší než v předchozím roce a tržby vzrostly o 13,5 % na přibližně 1,7 miliardy EUR. Společnost KUKA navíc zvýšila zisk před úroky a zdaněním (EBIT) na 48,6 milionu EUR (1/21: 33,8 milionu EUR). Marže EBIT se v první polovině roku 2022 zvýšila na 2,8 %.

kuka

 

„V první polovině roku 2022 představujeme nejvyšší půlroční příjem objednávek, jaký jsme kdy měli. Po pouhých šesti měsících je to více než 2,5 miliardy eur, a tedy jen mírně pod hodnotou pro celý rok 2020,“ řekl Peter Mohnen, generální ředitel KUKA AG. K tomuto silnému výsledku přispěly všechny obchodní oblasti. KUKA v první polovině roku 2022 téměř zdvojnásobila příchozí objednávky v Číně. CEO Peter Mohnen

Na konkurenčním trhu automatizace si společnost KUKA získává stále více zákazníků ve stále více průmyslových odvětvích po celém světě. Zkušenosti z pandemie také ukázaly, že naše produkty a řešení pro vše, co se týká robotiky, automatizace a softwarových řešení, se v moderní výrobě staly nepostradatelnými. Peter Mohnen, generální ředitel společnosti KUKA AG

Globální výzvy
Navzdory vysoké poptávce je KUKA rovněž zatížena složitými ekonomickými podmínkami, jako je nedostatek polovodičů a dopady ruské útočné války na Ukrajinu s materiálními překážkami, stagnujícími dodavatelskými řetězci a rostoucími náklady .

„Hlavní výzvou je v tuto chvíli generovat tržby a tím i zisky ze zakázek . Naše týmy tvrdě pracují na tom, abychom mohli vyrábět a dodávat za výrazně obtížnějších podmínek. Globální nejistoty a rizika nás zaměstnávají na dlouhou dobu. Ale KUKA má správnou strategii s novými produkty a řešeními pro rychle rostoucí trhy,“ říká Peter Mohnen. „Ekonomika čelí obrovským globálním výzvám. Automatizační řešení pomáhají společnostem po celém světě tyto problémy řešit.“

Energeticky efektivní roboti nebo inteligentní simulační software mohou pomoci optimalizovat výrobu a šetřit zdroje a digitálně propojená výroba může změřit data, jako je spotřeba energie, a pomoci snížit náklady.

Kompletní průběžnou zprávu za první pololetí roku 2022 naleznete zde .

Zdroj zprávy: KUKA