ABB otevírá globální inovační a vzdělávací kampus pro automatizaci strojů v B&R v Rakousku

ABB otevřelo nový globální inovační a vzdělávací kampus v ústředí B&R v rakouském Eggelsbergu. B&R je globální centrum ABB pro automatizaci strojů a továren. Nový kampus vytvoří až 1000 dalších high-tech pracovních míst a kromě výzkumných laboratoří pro špičkový mezinárodní výzkum bude zahrnovat také globální školicí zařízení až pro 4000 lidí ročně. Za tímto účelem B&R spolupracuje s několika univerzitami. ABB investovalo do rozšíření centrály B&R celkem 100 milionů eur.

B&R ABB

V novém kampusu se budou vyvíjet inovace související s umělou inteligencí, automatizací strojů a továren, které budou hrát zásadní roli při otevírání nového potenciálu v průmyslové výrobě budoucnosti – v odvětvích, jako je elektronika, e-mobilita, potravinářství a nápojů, recyklace, logistiky nebo v zemědělství. Inovace mají zvýšit produktivitu a flexibilitu. To umožňuje společnostem stát se ještě udržitelnější a vyrábět blíže svým koncovým trhům.

B&R ABB

 

Björn Rosengren, generální ředitel ABB, řekl: „Inovace jsou pevně zakotveny v DNA ABB již více než 130 let. Naše divize B&R je skutečným inovačním hotspotem pro posun k více automatizované výrobě. Oficiální otevření tohoto kampusu je pro ABB důležitým okamžikem. Vytváříme tak vysoce kvalifikovaná pracovní místa a společně s našimi zákazníky navrhujeme stroje a továrny budoucnosti.“

B&R ABB

Centrum integrované výroby, výzkumu a vzdělávání ve střední Evropě
Nový kampus rozšiřuje celkovou plochu sídla B&R na více než 100 000 metrů čtverečních a ze sídla společnosti s přibližně 2 400 zaměstnanci se stává jedno z největších integrovaných center pro výrobu, výzkum a školení ve střední Evropě. Rozšířením se zároveň uvolní prostor, který bude využit pro další rozšiřování výroby pro pokrytí zvyšující se poptávky po produktech B&R.

Rakouský kancléř Karl Nehammer hovořil o důležité iniciativě a poděkoval ABB: „Investice do naší obchodní lokality jsou vždy investicemi do budoucnosti Rakouska. Koronavirová pandemie, selhání globálních dodavatelských řetězců a nyní i válka na Ukrajině nám jasně ukazují, že se musíme stát více nezávislými, chceme-li být lépe připraveni na budoucí výzvy. Jsem proto rád, že otevřením nového inovačního a vzdělávacího kampusu ABB podniká důležitý krok k návratu průmyslové výroby zpět domů. Nový kampus nejenže pohání digitalizaci a automatizaci, ale také vytváří pracovní místa a přispívá k prosperitě v Rakousku.

B&R ABB

Sami Atiya, vedoucí divize Robotics & Factory Automation ABB, dodal: „Jsme v desetiletí transformace směrem k robotice a automatizaci. Naši zákazníci reagují na globální nedostatek pracovních sil a dodávek a zvyšující se poptávku spotřebitelů po personalizovaných a udržitelných produktech. Nový kampus ABB bude sloužit jako centrum pro spolupráci se zákazníky po celém světě. Zde pomáháme zákazníkům reagovat na tyto trendy a pomáháme B&R stát se partnerem pro ty nejnáročnější projekty průmyslové automatizace na světě.“

Podle nedávného průzkumu ABB plánuje 8 z 10 společností v Evropě a USA zvýšit stupeň automatizace ve své výrobě. 7 z 10 společností chce přesunout výrobu do blízkosti domácího trhu nebo na domácí trh samotný. Potenciální objem trhu pro automatizaci strojů a továren po celém světě se v současnosti odhaduje na 20 miliard dolarů ročně a očekává se, že do roku 2030 vzroste na 31 miliard dolarů ročně.

Od akvizice B&R v roce 2017 je ABB jedinou společností, která svým zákazníkům v oblasti průmyslové automatizace nabízí celou řadu integrovaných hardwarových a softwarových řešení pro řízení, pohony, robotiku, senzory, analytiku a elektrifikaci.

B&R ABB

Otevřená inovační a vzdělávací platforma pro společný rozvoj a vzdělávání
Inovační a vzdělávací kampus ABB je otevřeným inovačním centrem, kde bude B&R úzce spolupracovat s mezinárodními zákazníky, společnostmi a start-upy z celého regionu, stejně jako s výzkumnými a vzdělávacími institucemi, aby společně vyvíjeli automatizační řešení a školili pracovníky, kteří továrny budoucí potřeby.

(1/3) V kampusu bude B&R úzce spolupracovat s mezinárodními zákazníky, společnostmi a start-upy z celého regionu, stejně jako s výzkumnými a vzdělávacími institucemi, aby společně vyvíjela automatizační řešení a školila pracovní sílu, kterou továrny budoucnost bude potřebovat.

„V Rakousku aktuálně evidujeme rekordní počet volných pracovních míst. V současné době je přitom více lidí v závislém zaměstnání než kdykoli předtím. O to důležitější je vyrovnat se s výrazným nedostatkem dovedností v Evropě, abychom byli schopni držet krok s digitální transformací a měli z ní prospěch. Nový kampus B&R se svým duálním vzdělávacím programem je důležitým příkladem toho, jak lze evropské výrobní společnosti dostat na světovou špičku s kvalifikací a inovacemi, aby úspěšně zvládly současné ekonomické a sociální výzvy,“ uvedl rakouský ministr práce Martin Kocher. .

Generální ředitel B&R Jörg Theis zdůraznil: „Vzdělávání má v našem kampusu nejvyšší prioritu. Naše Automation Academy nabídne každý rok až 4 000 lidem inspiraci a možnosti školení, včetně studentů, učňů, specialistů a zaměstnanců z B&R a jejích zákazníků z celého světa.“ Podle Theise B&R také plánuje spolupráci s několika univerzitami, aby zřídit duální univerzitní vzdělávání v kampusu.

B&R představuje novou image značky
Společně s novým kampusem představila B&R také novou identitu značky, která vytváří vizuální spojení mezi B&R a ABB. „Náš nový vizuální design podtrhuje silný závazek ABB vůči B&R jako divizní značce a demonstruje sílu B&R a ABB růst a spolupracovat. Být součástí této větší rodiny vytváří pro všechny zaměstnance množství příležitostí, jak aktivně utvářet svou kariéru,“ říká Theis.

Udržitelný kampus s jedním z největších fotovoltaických systémů s vlastní spotřebou v Rakousku
V rámci strategie ABB Sustainability Strategy 2030 se chce společnost do konce tohoto desetiletí stát uhlíkově neutrální v celé společnosti. Za tímto účelem ABB nainstalovalo v B&R jeden z největších fotovoltaických systémů (FV) s vlastní spotřebou v Rakousku. S dalšími FV moduly v kampusu je nyní celkový výkon zvýšen na 1,8 MW. Míra vlastní spotřeby se pohybuje kolem 98 procent.

Více než 110 let historie v rakouském průmyslu
ABB působí v Rakousku již více než 110 let a má za sebou bohatou historii v rakouském průmyslu – od elektrifikace železnic a napájení lyžařských vleků až po robotiku a automatizaci procesů. S akvizicí B&R v roce 2017 se ABB stalo také největším poskytovatelem průmyslové automatizace v Rakousku.

Společnost B&R byla založena v roce 1979 Erwinem Berneckerem a Josefem Rainerem a sídlí v Eggelsbergu v Horním Rakousku. Dnes je B&R jedním z předních světových poskytovatelů řešení v oblasti automatizace strojů a továren a odpovídá za automatizaci strojů v divizi Robotics & Factory Automation společnosti ABB. Celkově ABB zaměstnává více než 11 000 lidí v obchodní oblasti na více než 100 místech v 53 zemích.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) je přední technologická společnost, která řídí globální transformaci společnosti a průmyslu směrem k produktivnější a udržitelnější budoucnosti. Spojením svého portfolia v oblasti elektrifikace, robotiky, automatizace a technologie pohonů se softwarem definuje ABB hranice toho, co je technologicky proveditelné, a umožňuje tak nové špičkové výkony. ABB se ohlíží za úspěšnou historií dlouhou více než 130 let. Úspěch společnosti je založen na talentu jejích přibližně 105 000 zaměstnanců ve více než 100 zemích. www.abb.com

Zdroj zprávy: ABB
ABB logo male