ABB rozšířilo svůj software RobotStudio® o možnost ovládat roboty SCARA z počítače

abb

Díky novému doplňku Robot Control Mate nyní mohou uživatelé uvádět do provozu a ovládat roboty SCARA snadno a jednoduše z laptopu nebo stolního počítače.

ABB SCARA

ABB zjednodušilo používání svých oblíbených robotů SCARA a uživatelům nově nabízí možnost uvádět tyto roboty do provozu a ovládat je z laptopu nebo stolního počítače pomocí softwaru RobotStudio určeného pro simulaci a off-line programování.

ABBNový doplněk softwaru RobotStudio nazvaný Robot Control Mate umožňuje uživatelům ruční přestavení robota, programování metodou učení a kalibraci ze svého počítače. Ovládat pohyby robotů SCARA tak nikdy nebylo snadnější a jednodušší. Poprvé v historii tak lze program ABB pro off-line programování používat k ovládání skutečných pohybů robota v reálném čase. Doplněk Robot Control Mate navíc umožňuje programování robota i bez ovládacího panelu FlexPendant.

Doplněk Robot Control Mate bude nejprve dostupný pro robot IRB 910INV určený k montáži na strop, v budoucnosti bude pak i pro další roboty z portfolia ABB.

Software ABB RobotStudio je jedno z nejlepších softwarových řešení svého druhu dostupných na trhu. Umožňuje roboty snadno a jednoduše naprogramovat, konfigurovat a virtuálně uvést do provozu na počítači ještě před vlastní instalací. Nabízí uživatelům dokonalou digitální kopii robotů nebo systémů instalovaných v jejich výrobní lince. Díky možnosti programovat off-line mají uživatelé možnost vytvářet, simulovat a testovat kompletní robotickou instalací ve virtuálním 3D prostředí, bez nutnosti narušení chodu reálné výrobní linky. Nové výrobní linky tak lze instalovat rychleji a spustit je okamžitě na plný výkon, bez nepříjemných překvapení během uvádění do provozu. V dnešní době, kdy zákazníci požadují kratší výrobní cykly a přizpůsobování výroby individuálním potřebám, je tato kompetence pro výrobce zcela klíčová.

„Zjednodušení instalace, programování a provozu robotů je klíčovou součástí naší strategie. Přináší totiž našim zákazníkům řadu výhod, kromě jiného řeší nedostupnost pracovníků s potřebnou kvalifikací na trhu a otvírá možnosti robotizace i malým a středním podnikům,“ uvedl Darren Hung, Global Product Manager pro malé roboty ABB, a dodal: „Robot Control Mate, náš nový doplněk softwaru RobotStudio, významně zjednoduší vytváření robotických řešení a uživatelům nabídne vyšší flexibilitu při ovládání robotů přímo z laptopů.“

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) je technologický lídr stojící v čele digitální transformace průmyslu. Základ jeho činnosti tvoří vedle více než 130leté tradice inovací čtyři obchodní jednotky s vedoucím postavením na světových trzích a s výraznou orientací na zákazníka (Elektrotechnika, Průmyslová automatizace, Pohony, Robotika a automatizace), které využívají společnou digitální platformu ABB AbilityTM. Stávající jednotka Energetika se v roce 2020 spojí se společností Hitachi. ABB působí ve více než 100 státech světa a má přibližně 147 000 zaměstnanců. www.abb.com

Zdroj zprávy: ABB ČR