ABB uvádí na trh autonomní mobilní roboty pod novou značkou

ABB AMR ASTI

Po akvizici předního výrobce mobilních robotů ASTI Mobile Robotics v roce 2021 nyní ABB uvádí na trh první sérii autonomních mobilních robotů (AMR) pod novou značkou. Přidáním AMR do svého portfolia je ABB jedinou společností s komplexní integrovanou nabídkou robotů, AMR a řešení automatizace strojů.

ABB ASTI mobile robot

Po integraci ASTI do své divize Robotics uvádí ABB na trh autonomní mobilní roboty (AMR) pod novou značkou.

„V době, kdy společnosti hledají robotická řešení, aby se staly efektivnějšími, flexibilnějšími a odolnějšími, jsme jedinou společností, která je podporuje integrovanou nabídkou AMR, robotů a technologií pro automatizaci strojů,“ říká Marc Segura, vedoucí oddělení ABB. Divize robotiky. „V důsledku toho mají nyní naši zákazníci možnost spolupracovat s partnerem, který jim nabízí vše, co potřebují k tomu, aby čelili příležitostem a výzvám přizpůsobení, nedostatku pracovních sil a narušeným dodavatelským řetězcům. Náš rebranding podtrhuje jednoduchost a hodnotu integrovaných řešení, která nabízíme našim zákazníkům.“

Řešení ASTI Mobile Robotics budou integrována do portfolia ABB pod novým názvem Flexley™, který odráží flexibilitu provozu nabízeného AMR. Jako první budou uvedeny na trh modely Flexley Tug a Flexley Mover, které umožní tažení vozíků do 2 000 kg a zvedání a přepravu regálů, kontejnerů a palet do 1 500 kg.

ABB ASTI mobile robot
Integrace ASTI do ABB zahrnuje kompletní rebranding všech kanceláří a zařízení.

Kromě 2D SLAM navigace ASTI založené na laserovém skeneru budou budoucí autonomní mobilní roboti od ABB těžit také z inovativní technologie VSLAM od švýcarského start-upu a partnerské společnosti ABB Sevensense Robotics, která umožňuje mobilním robotům navigovat ve složitých a dynamických prostředích. To otevírá nové možnosti pro flexibilní výrobu. Technologie založená na AI umožňuje AMR ABB jednat stejně autonomně jako ramena robotů ABB a zároveň pomáhá zvýšit produktivitu a bezpečnost práce pro lidi.

ABB ASTI mobile robot

ABB je jedinou společností, která nabízí kompletní portfolio automatizace strojů, robotiky a řešení AMR.

„Trh s autonomními mobilními roboty výrazně poroste s CAGR přibližně 24 % mezi roky 2021 a 2028*,“ říká Verónica Pascual Boé, vedoucí obchodní oblasti AMR ve společnosti ABB Robotics. „Integrací ASTI produktové řady AMR a vytvořením naší globální výrobní a podpůrné sítě máme dobrou pozici, abychom tomuto růstu čelili. Svým zákazníkům také nabízíme nové způsoby, jak řešit problémy jejich dodavatelského řetězce a jak splnit požadavky na větší flexibilitu a rychlost s rozšiřováním elektronického obchodování.“

ABB již dodává řešení AMR pro zákaznické projekty a společně se svým strategickým partnerem Expert Technology Group ve Spojeném království poskytne kompletní montážní linku na bázi AMR pro technologický start-up vyrábějící revoluční komponenty pro pohony elektrických vozidel. Automatizační řešení ABB využívá roboty v kombinaci s balíčky vidění a AMR k přesunu produktů mezi robotickými automatizačními buňkami a manuálními montážními stanicemi.

Integrace ASTI do ABB zahrnuje kompletní rebranding všech kanceláří a zařízení a spuštění nové webové stránky na adrese amr.robotics.abb.com .

Nadace ASTI, která byla založena v roce 2017 s cílem školit mladé lidi a poskytovat jim potřebnou kvalifikaci pro věk digitální transformace, bude i nadále nést název ASTI. Pro více informací o nadaci navštivte www.astifoundation.com .

*Fortune Business Insights, leden 2022

Zdroj zprávy: ABB
ABB logo male