Blíží se MSV 2023 – Jedinečná příležitost pro prezentaci průmyslových technologií

Misan

Jak je průmysl připraven na digitální éru? Které technologie pomohou zvýšit energetickou efektivitu a ušetřit náklady? Jaké nové obchodní příležitosti přináší měnící se svět? Odpovědi na tyto otázky budou v Brně od 10. do 13. října 2023 hledat desítky tisíc odborných návštěvníků.

Využijte cenově výhodné podmínky a přihlaste se k účasti na veletrhu do 31. 3. 2023

MSV 2023

Online přihláška

Pozvánka pro vystavovatele

„MSV má dlouhodobě vysoký podíl odborných návštěvníků a také návštěvníků s vysokou rozhodovací pravomocí, tedy majitelů firem a zástupců vyššího managementu. Proto se přímo na veletrhu mohou vést relevantní jednání, která často ústí v realizované kontrakty. To potvrzují i výsledky průzkumu, který proběhl na posledním ročníku MSV. Kontakty s potenciálními tuzemskými či zahraničními zákazníky zde navázalo 95 % vystavovatelů,“ informoval ředitel strojírenského veletrhu Michalis Busios.

msv Fanuc

7 klíčových témat
V roce 2023 se MSV zaměří na sedm klíčových témat, která hýbou současným průmyslem a jsou důležitá i pro jeho budoucnost. Obráběcí a tvářecí stroje a nástroje jsou tradičním páteřním oborem veletrhu. Stejně tomu bude i letos, kdy se očekává početná účast nejen českých výrobců. Evergreenem posledních ročníků je digitalizace průmyslu. I v roce 2023 bude toto klíčové téma rezonovat celým veletrhem a napříč jeho obory. Opět se dočká i zvýraznění v projektu Digitální továrna 2.0. V centru pozornosti určitě bude i energetika. Problematika úspor energií a vyšší energetické efektivity v průmyslové výrobě se na MSV řeší dlouhodobě. Ale v posledním roce dramaticky stoupla její naléhavost, protože ceny energií se pro průmysl staly limitujícím faktorem. Jak problém řešit nejen teď, ale i do budoucna, předvedou veletržní expozice i odborný doprovodný program.

 

S nástupem progresivních technologií do průmyslové praxe souvisí také další klíčové téma aditivní výroba, které představí široké možnosti profesionálního uplatnění 3D tisku. Na úspory materiálových zdrojů se zaměří cirkulární ekonomika zvýrazněná v expozicích specializovaného veletrhu ENVITECH. Téma startupy ukáže zajímavé investiční příležitosti především z oblasti vývoje, výzkumu a transferu technologií. Sedmé klíčové téma doprava a logistika je akcentováno bienálním veletrhem TRANSPORT A LOGISTIKA.

 

Ohlédnutí za MSV 2022: Veletrh je důležitou platformou pro byznys
Minulého ročníku MSV se v říjnu 2022 zúčastnilo 1256 vystavujících firem ze 41 zemí, mezi nimi 50 % zahraničních. Za čtyři dny prošlo branami výstaviště 52 148 registrovaných návštěvníků ze 41 zemí. Realizovaný průzkum potvrdil vysokou spokojenost s účastí jak na straně vystavovatelů, tak na straně návštěvníků.

95 % vystavovatelů navázalo kontakty s potenciálními zákazníky z tuzemska i zahraničí
86 % vystavovatelů bylo spokojeno s úrovní veletrhu
91 % návštěvníků, kteří chtěli navázat obchodní vztahy, našlo na veletrhu obchodní partnery
88 % návštěvníků bylo spokojeno s celkovou úrovní veletrhu
90 % návštěvníků plánuje navštívit letošní ročník veletrhu
84 % návštěvníků plánuje v nejbližších dvou letech investici do nákupu výrobní techniky nebo modernizace firmy

Závěrečná zpráva

msv rdi

Zdroj zprávy: Veletrhy Brno, a.s.
BVV a.s.