Česká republika jako evropské centrum polovodičů: Škoda Auto představuje společně s firmou onsemi technologické inovace

škoda auto onsemi

Škoda Auto zdůrazňuje význam neustálých technologických inovací pro rozvoj automobilového průmyslu prostřednictvím probíhající spolupráce s firmou onsemi. Během setkání v Praze diskutovali Karsten Schnake, člen představenstva společnosti Škoda Auto za oblast Nákupu, a Hassane El-Khoury, prezident, výkonný ředitel a hlavní představitel společnosti onsemi, o významu polovodičů pro automobilový průmysl a zdůraznili, že jejich důležitost v nadcházejících letech rychle poroste s tím, jak budou zákazníci požadovat více autonomních funkcí a přechod na elektrifikaci. Cílem úsilí obou společností je trvale přispívat k posílení pozice České republiky jako evropského centra polovodičů.

škoda auto onsemi

„Polovodiče jsou pro nás jako výrobce automobilů zásadní hnací silou inovací. Umožňují nám nabízet zákazníkům vozy s atraktivními asistenčními systémy a jsou klíčovým faktorem naší probíhající transformace směrem k elektromobilitě. Úzce spolupracujeme s našimi dodavateli v celém hodnotovém řetězci i s našimi novými partnery z polovodičového průmyslu, abychom si zajistili přístup k nejmodernějším polovodičům a mohli tak našim zákazníkům poskytovat skvělé výrobky. Strategické partnerství se společností onsemi je obrovským přínosem nejen pro Škoda Auto, ale pro celý koncern Volkswagen.“

škoda auto onsemi

Karsten Schnake, člen představenstva společnosti Škoda Auto za oblast Nákupu a vedoucí polovodičového projektu COMPASS sdružující jednotlivé značky koncernu Volkswagen (Cross Operational Management Parts & Supply Security)

„Společnost onsemi neustále inovuje své inteligentní technologie pro napájení a senzoriku, aby umožnila výrobcům automobilů vyvíjet bezpečnější a energeticky účinnější vozidla. Využitím našich technologií mohou výrobci automobilů, jako jsou Škoda Auto a celý koncern Volkswagen, splnit požadavky dnešních řidičů pomocí nejmodernějších pokročilých asistenčních funkcí a ještě více urychlit přechod na elektrifikaci.“ Výkonný ředitel společnosti onsemi Hassane El-Khoury

škoda auto onsemi

Hybná síla inovací z České republiky
Škoda Auto společně s koncernem Volkswagen a politickými i obchodními partnery usiluje o přeměnu své domovské základny, České republiky, v centrum elektromobility. Polovodičový průmysl je důležitou součástí tohoto komplexního projektu. Společnost onsemi hraje v tomto úsilí klíčovou roli a v současné době zaměstnává v České republice více než 2 200 zaměstnanců v závodech na přípravu krystalů a výrobu destiček a také ve dvou designových centrech.

škoda auto onsemi

Česká republika posiluje svou pozici polovodičového centra a v současnosti je společně s německým Saskem lídrem polovodičového průmyslu v Evropské unii.

škoda auto onsemi

Zdroj zprávy: ŠKODA AUTO
skoda logo new