ČEZ ESCO získala firmu EP ROŽNOV. Akvizice otevře dveře náročným zakázkám v průmyslu

čez

Projektování a realizace čistých prostor v elektrotechnickém a automobilovém průmyslu, ve farmacii, v optice, ve výrobě zdravotnické techniky, ve zdravotnictví i ve vědě a výzkumu – takové jsou oblasti, které nově rozšíří portfolio společnosti ČEZ ESCO. Umožní to akvizice 100% podílu v projekční a realizační firmě EP Rožnov, která je lídrem v navrhování a výstavbě čistých prostor. Poradcem prodávajícího byla společnost Roklen.

ep rožnov

Spojením více než šedesátiletých zkušeností tradiční firmy EP Rožnov v oblasti technologií pro čisté prostory a moderních energeticky šetrných řešení realizovaných ČEZ ESCO získá Skupina ČEZ nové možnosti v jedné z klíčových oblastí moderního průmyslu.

„Pandemie COVID-19 nám jasně ukázala, jak důležitá je čistota vzduchu v moderních průmyslových provozech. Akvizice EP Rožnov posílí naši pozici v zakázkách pro zdravotnická zařízení, výrobce léčiv či zdravotnických potřeb, kde je čisté prostředí samozřejmou nezbytností. Očekáváme rovněž vyšší poptávku z automobilového průmyslu i z dalších výrobních oborů, kde hrají čisté prostory zásadní roli,“ vysvětluje generální ředitel ČEZ ESCO Kamil Čermák.

Čisté prostory jsou takové prostory, které mají přesně definovanou čistotu vzduchu z hlediska prachových částic, požadovaný tlak, teplotu a vlhkost vzduchu a jsou postaveny ze speciálních materiálů. Čisté prostory vyžadují sektory jako například elektrotechnika pro výrobu čipů, farmacie pro výrobu léků, mastí a injekčních roztoků nebo zdravotnictví pro operační sály, laboratoře, JIP a ARO.

výroba čipů EP Rožnov

„Podařilo se nám vybudovat si pozici lídra v oboru čistých prostor pro elektrotechnický, automobilový, zdravotnický a farmaceutický průmysl. Chceme ale dál růst, a proto jsme se rozhodli spojit se silným strategickým partnerem jako je ČEZ ESCO, který nám umožní rozvoj a otevře nám dveře pro další zakázky,“ říká Jaromír Gajda, předseda představenstva společnosti EP Rožnov.

Firma má za sebou řadu úspěšných realizací v oblasti čistých prostor. Mezi významné reference patří např. modernizace výroby čipů v ON Semiconductor, rozšíření výrobních kapacit farmaceutické firmy HBM Pharma, rekonstrukce výrobních prostor pro společnost Meopta – optika, vybudování čistých prostor pro Continental Automotive a ZF Electronics, vybudování čistých laboratorních prostor pro Středoevropský technologický institut CEITEC, vystavění čistých prostor pro výrobu zdravotnických prostředků ve společnostech Osypka a Gambro, rekonstrukce operačních sálů např. v FN Olomouc, FN Ostrava, na klinice YES Visage. EP Rožnov disponuje stabilním týmem více než 150 zaměstnanců, třetinu tvoří projekční inženýři. Projektovou dokumentaci zpracovává komplexně v systému BIM. Má vlastní výrobu a montáž komponentů pro vestavbu čistých prostor. Čisté prostory řeší na klíč.

O ČEZ ESCO:
ČEZ ESCO (Energy Service Company) je dceřiná společnost ČEZ, která se zaměřuje na služby související s moderní energetikou, dekarbonizací a snižováním klimatické stopy pro průmyslové zákazníky, obce a instituce. Jde například o energetické audity a energetické poradenství, výstavbu a provoz kogeneračních jednotek, zavádění systémů měření, renovaci teplárenských soustav a instalaci fotovoltaických elektráren. ČEZ ESCO je také dodavatelem služeb souvisejících s veřejnou a firemní elektromobilitou. Zajišťuje i dodávky elektřiny, plynu a tepla, výkup elektřiny, obchodování s emisními povolenkami, provoz energetických zařízení a jejich servis. Má téměř 2000 zaměstnanců. Mezi dceřiné společnosti ČEZ ESCO patří firmy AirPlus, AZ KLIMA, Bytkomfort, ESCO Distribúčné sústavy, ČEZ Energetické služby, ČEZ ENERGO, ČEZ LDS, Domat Control System, E-Dome, ENESA, ESCO SLOVENSKO, HORMEN, KART, KLF-Distribúcia a Spravbytkomfort.

Více na www.cezesco.cz.

O EP ROŽNOV:
EP Rožnov je lídrem v oblasti projektování a realizace čistých prostor. Historicky první projekt čistých prostor a první výpočetní centrum v Československu navrhl v roce 1968 předchůdce dnešní společnosti, projekční středisko Tesly Rožnov (vzniklo v roce 1959). EP Rožnov patří k úzkému počtu firem v České republice, které zpracovávají projektovou dokumentaci kompletně v 3D modelech v systému BIM. Společnost má stabilní tým více než 150 zaměstnanců a díky jejich zkušenostem a znalostem řeší čisté prostory komplexně a umí provádět rekonstrukce a rozšiřování výrobních kapacit bez přerušení výrobních procesů zákazníka. EP Rožnov realizuje zakázky v elektrotechnickém, automobilovém, optickém a farmaceutickém průmyslu, ve výrobě zdravotnické techniky, dále v oblasti vědy a výzkumu nebo ve zdravotnictví.

Více na: www.eproznov.cz

Zdroj zprávy: ČEZ, a.s.
ČEZ