ČEZ se ujme své role dodavatele poslední instance pro klienty společností ze skupiny Bohemia Energy

ČEZ

ČEZ Prodej se od včerejší půlnoci stala dodavatelem poslední instance pro zákazníky společností Bohemia Energy, která ukončuje dodávky energií svým klientům, a to na území Středočeského, Ústeckého, Libereckého, Karlovarského, Plzeňského, Pardubického, Královéhradeckého, Moravskoslezského, Olomouckého kraje (s výjimkou Prostějovska), oblast Vsetínska a Havlíčkova Brodu.

„ČEZ je na svou roli dodavatele poslední instance připraven,“ říká generální ředitel Skupiny ČEZ Daniel Beneš: „Intenzivně pracujeme na tom, abychom se postarali o všechny zákazníky Bohemia Energy, která oznámila ukončení dodávek svým klientům. Dodržujeme naše závazky a hrajeme fér – bez elektřiny nikoho nenecháme. Tento úkol jsme v minulosti plnili mnohokrát a vždy jsme tuto situaci bez problémů zvládli.“

ČEZ Prodej již připravuje dopisy určené zákazníkům Bohemia Energy. Nikdo z klientů nebude od elektřiny odstřižen. „Dodávky elektřiny zahajujeme okamžitě a budeme takto fungovat po dobu až 6 měsíců. Během tohoto období si tito klienti mohou najít nového dodavatele energií,“ upřesňuje Pavel Cyrani, ředitel divize obchod a strategie ČEZ. Ceník dodávky elektřiny dodavatele poslední instance je dle metodiky podle cenového rozhodnutí Energetického regulačního úřadu.

„Navýšili jsme kapacity na našich call centrech a v našem zázemí tak, abychom byli schopni hladce zvládnout všechny úkony, které s náhlým přechodem zákazníků z Bohemia Energy k nám souvisí,“ říká Cyrani. „Prosíme nyní naléhavě všechny zákazníky, kteří se ocitli v nouzi, aby nevolali na naše call centra ani nechodili na naše pobočky, není to nutné, vše proběhne automaticky. Všichni naši kolegové pracují na maximum. Zákazníkům, domácnostem, firmám i institucím bez rozdílu dodávku elektřiny bez přerušení zajistíme.“

 

Co je tzv. DPI, tedy dodavatel poslední instance?

Dodavatelé poslední instance (DPI) jsou v České republice na trhu s elektřinou tři – ČEZ Prodej, a.s., E.ON Energie, a.s., a Pražská energetika, a.s. Úkolem dodavatelů poslední instance je chránit zákazníky, aby se nikdy neocitli bez dodávek elektřiny. V případě, že některý z obchodníků s elektřinou ukončí svou činnost, přebírá dodavatel poslední instance automaticky jeho zákazníky, který dodává za ceny dle metodiky podle cenového rozhodnutí Energetického regulačního úřadu. Více informací zjistíte na stránkách ERÚ. ERÚ – Domovská stránka (eru.cz)

Roman Gazdík , mluvčí ČEZ