Chytrá investice do výkonného laserového řezání plechů

DK machinery

Zvažujete investici do rozšíření řezacích kapacit vaší firmy? Moderní laserové řezací stroje jsou často tou nejlepší volbou.

Blíží se konec roku a řada firem zvažuje nákupy technologií, které by jim pomohly udržet konkurenceschopnost, zvýšit výkonnost a snížit náklady. Rozšíření technologických možnosti výroby dává firmě větší šance uspět na trhu v dalším období. Možnost legálních optimalizací daní ke konci roku je pak vítaným “bonusem” těchto rozhodnutí, ale ve většině případů se investice zvažují hlavně s ohledem na budoucí potřeby firmy a na potenciál vyrábět efektivněji, rychleji a levněji.

Laserových strojů na řezání plechů je na českém trhu celá řada. Samotné technologii laseru konkuruje levnější plazma, ale její četné nevýhody a technická zastaralost nutí stále větší procento firem volit právě laserové systémy. Zásadní otázkou pak je, jaký laserový řezací stroj zvolit, aby splňoval nejen stávající, ale i budoucí požadavky, aby měl dostatečný výkon i pro nenadálé situace v zakázkové oblasti a v neposlední řadě, aby minimalizoval náklady na údržbu, na případné poruchy nebo zmetky.

Skutečně chytrá volba by se neměla vyhnout otázkám energetické úspornosti, robustnosti provedení stroje, způsobům minimalizace vibrací, možnostem obsluhy stroje a manipulace s plechy, rychlosti pálení i rychlosti provádění přípravných operací, schopnostem řídícího software, optimalizaci řezných plánů, nadstandardním funkcím zvyšujícím funkčnost stroje a mnoha dalším prvkům výbavy stroje.

Na trhu jsou dostupné levnější stroje s jednoduchými funkcemi, které nejsou vybaveny sofistikovanými technologiemi, což se následně projevuje na ekonomice provozu, na zmetkovitosti při řezání, poruchách nebo potřebě častějších servisních zásahů, ale neméně důležité jsou výrazně omezující limity ve výkonu a schopnostech stroje nebo ve vyšší náročností na čas, práci a zkušenost obsluhy.

Lepší stroj – vyšší produktivita a nižší náklady
Naopak existují stroje, které představují technologickou špičku a nabízejí řadu promyšlených praktických funkcí, které ve výrobě znamenají významné úspory, vysoký výkon, nízké náklady a bezchybný provoz po celou dobu životnosti stroje. Modernější stroje zajišťují i vyšší stupeň automatizace, snížení přípravných časů a celkově vyšší produktivitu obsluhy.

Mezi takové laserové stroje patří i model ML 3015 eX-F60 od firmy M i t s u b i s h i, který v České republice nabízí společnost DK machinery a.s.

ML-3015 eX-F60

M i t s u b i s h i Corporation patří k nejstarším výrobcům laserových strojů na světě. S výrobou vlastního rezonátoru začala již v roce 1979. Jejich řezací stroje se vyznačují tuhým kompaktním rámem, který zajišťuje dlouhou životnost a výrazně ovlivňuje přesnost řezu při vysokém zrychlení díky vnitřní stabilitě konstrukce. Všechny další konstrukční prvky jako laserový rezonátor, CNC řízení jsou pak umístěny do kompaktního jednotného celku, který snižuje požadavky na potřebnou pracovní plochu. Přístup z podélné strany stroje dává obsluze možnost jednoduše dosáhnout po celé tabuli plechu. Řezací hlava je umístěna na portálovém nosníku, který zajišťuje vysokou přesnost po celou životnost stroje.

Vláknové laserové řezací centrum ML 3015 eX-F60 je osazeno rezonátorem o výkonu 6 kW s maximálním výkonem až 7200 W a s automatickým výměníkem plechů pro rozměry plechu 1,5 x 3 m. Stroj je vybaven jedinečnou řezací hlavou “Zoom head” s automatickým nastavením ohniskové vzdálenosti čočky v rozmezí 3,75“ až 10“, HPP technologií propalu a ochranou před kolizí na bázi magnetického upevnění. Hlavní předností je možnost automatické změny módu laserového paprsku pro řezání různých tlouštěk materiálu od slabých až po silné plechy, jak nárorně ukazuje následující video…

Laserové řezací centrum ML 3015 eX-F60 má ovšem celou řadu dalších chytrých řešení, které zvyšují rychlost řezání, flexibilitu a výkon a naopak snižují náklady nebo následky chyb. Mezi velmi praktické funkce patří například automatická korekce vzdálenosti hlav od povrchu při pálení zvlněných plechů. Úzká štěrbina mezi tryskou a plechem při řezání výrazně snižuje spotřebu asistenčního plynu dusíku, a to až o 30%. Dále stroj nabízí rezervu výkonu při případné poruše jednoho modulu nebo antikolizní systém, který umožňuje nápravu v řádu několika málo minut. Výkon při vysokých rychlostech je řízen pomocí řídící jednotky MHC-L, která dokáže redukovat zastavení os až k nule, což snižuje řezací čas tenkých plechů a také provozní náklady.

Stroj eXF-60 je připraven k práci během jediné minuty a naopak dokáže ušetřit až 70% energie vypínáním nepotřebných modulů. Výborně si vede v oblasti rychlosti propalů, a to zásluhou integrované inkjet trysky. U středních a silnějších ocelových plechů na základě chytré kombinace pulsních špiček laseru a postranní trysky dokáže snížit energetickou spotřebu až o 87%. tato technologie se uplatňuje u tlouštěk 8 – 25 mm. Užitečných zajímavostí má tento stroj více, ale vždy zajišťuje jednoduchost obsluhy a maximalizaci automatických funkcí, což se týká i vkládání programů do stroje, export a import dat do technologických systémů, použití čárových kódů pro snadné a rychlé programování operací a tak podobně.

ML3015 eX-F60 je spolehlivá investice
Pokud pro vaši firmu potřebujete skutečně spolehlivý, výkonný a efektivní laserový stroj na řezání plechů, tak tento model je pro vás připraven k odběru v České republice. Jedná se o nový stroj, který naše společnost DKmachinery a.s. vystavovala na MSV 2018 v Brně. Můžete se podívat na 2 fotogalerie tohoto stroje.

Zeptejte se na cenu
Kontaktujte nás na e-mailu: info@dkmachinery.eu nebo na telefonu: +420 567 572 311. Připravíme Vám cenovou nabídku a pošleme produktový list stroje s detailními informacemi o laserovém řezacím centru ML 3015 eX-F60.

O společnosti DK machinery a.s.
Společnost DK machinery a.s. je rodinná firma, která již 27 let dodává na český a slovenský trh tvářecí a obráběcí stroje renomovaných výrobců. V našem portfoliu naleznete technologie pro zpracování plechu a technologie pro třískové obrábění. Zajišťujeme kompletní dodávky těchto technologií, záruční i pozáruční servis, odborné poradenství a zaškolování obsluhy strojů. Vysokou kvalitu námi poskytovaných služeb dokládá i certifikát ISO 9001.

Více informací najdete na www.dkmachinery.cz

Článek na podobné téma: Kupte nové CNC obráběcí centrum za skvělou cenu.