Čistič vzduchu se ve výrobních halách osvědčil, Pražská strojírna koupila další tři

pražská strojírna

Na začátku roku pořídilo vedení Pražské strojírny speciální čistič, který měl odstranit zplodiny ze sváření z výrobních hal. Jeho funkčnost se osvědčila, management se proto rozhodl pořídit další tři. Jedná se o dlouhodobý proces zkvalitňování pracovního i mimopracovního prostředí v Pražské strojírně. Součástí tohoto procesu byla mimo jiné i dřívější investice do nových LED světel ve výrobních halách či rozsáhlá renovace zaměstnaneckých šaten.

Filtrační věže chrání pracovníky i stroje od jemného prachu. Odsávají okolní vzduch přes zabudovaný ventilátor s výkonem až 6000m3/hod a vyčištěný ho pak opět vypouští z dolní části zařízení. Jejich čistící účinnost je až 99,8 %. Snižují topné náklady a nevytváří skoro žádné víření vzduchu, čímž snižuje rozvod znečištění i do nezatížených prostor výrobní haly.

kemper

„V hale A, kam jsme umístili první čistič, jsme pozorovali významné zlepšení. Vzduch byl čistší, a to jak v hale A, tak i v hale B. Vzhledem k tomu, že se stroj osvědčil, považuji za samozřejmé, že jsme dovybavili i zbytek prostorů, které to potřebují. Přeci jenom část našich zaměstnanců zde tráví většinu své pracovní doby,“ vysvětluje Robert Masarovič, předseda představenstva a generální ředitel Pražské strojírny a. s.

První CleanAirTower byl umístěn u pracoviště sváření, které je zdrojem vysokých emisí. Pracovišť sváření je ovšem ve výrobních halách více, další tři filtrační věže tedy budou doplněny dle potřeby. Při koupi prvního čističe činila investice necelý půl milion korun, nově zakoupené věže se Pražské strojírně podařilo zakoupit se slevou 30.000 Kč za kus. Celkově se investice vyšplhala přes 1,7 milionu korun.

Pražská strojírna se dlouhodobě snaží investovat do zlepšení svého prostředí. Na konci roku 2019 to byla investice téměř 4 milionů korun do nových LED světel ve výrobních halách, která byla zaměstnanci přijata s pozitivním ohlasem. Renovací prošly i šatny, kde bylo potřeba vyřešit přetrvávající vlhko. Vedení společnosti má v plánu v modernizaci i nadále pokračovat.

Zdroj zprávy: Pražská strojírna a.s.
pražská strojírna