ČKD NOVÉ ENERGO dodá do ruska kompresory za 320 milionů Kč!

Nejvýznamnější zakázkou v posledním období je kompresorové soustrojí pro jednoho z největších ruských zpracovatelů ropy a plynu GAZPROM NEFTECHIM SALAVAT.

Nejvýznamnější zakázkou v posledním období je kompresorové soustrojí pro jednoho z největších ruských zpracovatelů ropy a plynu GAZPROM NEFTECHIM SALAVAT.
Tři nové exportní kontrakty v hodnotě převyšující 320 milionů Kč na dodávku kompresorů pro různé podniky v Ruské federaci získalo v minulých dnech ČKD NOVÉ ENERGO, člen skupiny ČKD GROUP.
Nejvýznamnější z nich představuje zakázka v hodnotě ca 120 mil. Kč na dodávku kompresorového soustrojí pro stlačování pyrolýzního plynu (vzniká při zpracování ropy). „Kontrakt byl získán v konkurenci firem z Japonska i Evropy. Zákazníkem je společnost OAO GAZPROM NEFTECHIM SALAVAT, která je jednou z největších zpracovatelů ropy a plynu v Rusku. Robustně investuje do nových výrobních technologií a má klientelu po celém světě,” uvedl generální ředitel ČKD NOVÉ ENERGO Jan Růžička.

ČKD NOVÉ ENERGO dodává kompresorové soustrojí, které navyšuje výkon technologie a zlepšuje produktivitu, spolehlivost a bezpečnost. „Zvítězili jsme díky technickým parametrům, jichž jsme dosáhli pomocí dobře nasměrovaného vývoje,” dodal Růžička.

Zařízení bude mít zákazník k dispozici v první polovině dubna 2012 ve svém závodě ve městě Salavat v Baškortostánu*, což je jedna z republik Ruské federace. Firma OAO GAZPROM NEFTECHIM SALAVAT vyrábí více než 120 produktů, např. naftu, benzín, polyetylen, toluen, čpavek, močovinu, glykoly, aminy atd. Většina její produkce míří na zahraniční trhy. Zaměstnává přes 12,5 tisíce lidí.

Dalšími dvěma kontrakty do Ruska jsou pak dodávka turbokompresorového soustrojí do rafinerie Ačinsk (Krasnodarský kraj, leží na transsibiřské magistrále). A dále kompresorové soustrojí pro dotlačovací stanici plynu, která je součástí paroplynové elektrárny Kolpino (firma vyhrála tendr v tomto týdnu, elektrárna se nachází v Petrohradské oblasti na severozápadě Ruské federace).

Zdroj zprávy je zde.