COMAU NA MSV 2016

comau

Comau představuje svou rodinu malých robotů poprvé v České republice na Mezinárodním strojírenském veletrhu v BrněJsou to téměř tři roky, co italská společnost Comau vstoupila na český trh. Během této doby společnost učinila velký krok, aby se stala silným partnerem pro své partnery z různých průmyslových odvětví. Rok 2016 je rokem změn a nových produktů. Comau si nemůže nechat ujít jedinečnou příležitost prezentovat své novinky i v České republice.

expozice Comau

Globálně známá společnost Comau se vůbec poprvé chystá ukázat celou rodinu malých robotů složenou z robotů Racer3, nových robotů Racer5, které jsou evolucí známého Racer3 a Rebel-S, nových SCARA robotů.

Comau Robot

Nový Racer5 rozšiřuje rodinu malých robotů pro rychlé aplikace v omezeném prostoru, a to včetně manipulace, montáže, obsluhy a pick&place – dostupný ve dvou verzích: Racer5 – 0.63 a Racer5 – 0.80. Oba nové roboty řídí kontroler R1C, namontovaný na 19″ liště, kterou lze integrovat do řídící jednotky pro obsluhu celé linky. Oba roboty stojí na technologické platformě Racer3, takže nabízejí různá řešení sdílející s původním modelem komponenty a díly v rámci strategie zaměřené na rozšíření integrovaného dosahu robotů. Roboty rozšiřují kapacitu platformy Racer3 z hlediska nosnosti a dosahu. Racer5-0.63 se vyznačuje dosahem 630 mm a nosností 5 kg. Racer5-0.80 je rovněž zkonstruován pro nosnost 5 kg, ale dosah byl prodloužen na 809 mm. Všechny ostatní vlastnosti robotu Racer3 jsou stejné, včetně odvětví a aplikací, pro které je vhodný: manipulace, montáž a pick&place.

Comau MSV 2016

Rebel-S je nový čtyřosý Scara robot, který je k dispozici v pěti modelech s nosností 6 kg a se třemi dosahy. Jméno těchto nových robotů odráží rozdíly mezi SCARA roboty a ostatními roboty v dosavadním portfoliu společnosti Comau. Lze je považovat za “rebely” v tom smyslu, že nejsou kloubové, tedy nabízejí celou řadu montážní pozic a používají se u nich tzv. mezikusy: jednoduché, nicméně velmi inovativní řešení, jak rozšířit jejich dosah. Variabilita dosahů je dosažena tzv. mezikusy, což jsou moduly umožňující rozšířit akční rádius robotu. Díky rozšiřovacímu kitu tvořenému mezikusy a kabely dostáváme pět zcela zaměnitelných modelů. Pět v jednom: toto nabízí modulární koncepce společnosti Comau.

rodina robotů Comau

Oba dva nové roboty jsou k dispozici také ve verzi openROBOTICS pro zabudování přímo do stávajícího automatizovaného stroje/linky řízené technologií B&R.

Kromě novinek jsou k vidění i již existující roboty z řad PAL, Racer7 Plus nebo NJ40.

Comau Robot

O Comau:
COMAU je přední světový výrobce automatizovaných systémů a integrovaných zařízení, postupů a služeb, které zvyšují efektivnost za stále nižších celkových nákladů. Hlavní sídlo má COMAU v Itálii v Turíně. Ve své mezinárodní síti podniků v 17 zemích s více než 12 600 zaměstnanci využívá nejnovější technologie a postupy pro dodávání systémů na klíč, které trvale překračují očekávání zákazníků. COMAU se specializuje na svařování a montáž karosérií, procesy pohonných jednotek, robotiku a údržbu stejně jako na vyspělé výrobní systémy a ekologické služby pro celou řadu průmyslových odvětví. Neustálým vývojem výrobků a služeb dokáže COMAU vést průmyslovou automatizaci ke splnění požadavků každého zákazníka, a to během všech fází projektu – od návrhu, implementace a instalace, až po uvedení do provozu a údržbu.

Comau svařovací robot