Coromant Capto®: Nástroje s přesným přívodem řezné kapaliny pro všechny typy soustružnických aplikací

sandvik coromant

Po poslední modernizaci nástrojových držáků pro břitové destičky T-Max® P je nyní k dispozici kompletní sortiment nástrojových držáků Coromant Capto® pro obrábění materiálů ISO S, M a P opatřených přesným přívodem řezné kapaliny, která je u nich přiváděna na břit z horní i ze spodní strany kanálky v těle nástroje. Přesný přívod řezné kapaliny z horní a ze spodní strany může výrazně prodloužit životnost nástroje a zvýšit produktivitu a kvalitu obrobených součástí.

T-Max

Přesný přívod řezné kapaliny je obzvláště účinný v případě obtížně obrobitelných materiálů, při jejichž obrábění vzniká velké množství tepla, protože chrání nástroj před nadměrným opotřebením a prodlužuje dobu obrábění s neustále svítícím zeleným světlem. Integrovaný přívod řezné kapaliny ze spodní strany prodlužuje životnost nástroje o 20 % i více, což přináší podstatné snížení nákladů na obrobenou součást.

coromant capto

Kontrola utváření třísek a bezpečnost obráběcího procesu
Předem pevně nastavené přesné trysky vytvářejí paralelní laminární proudy řezné kapaliny, udělují jí vysokou rychlost a umožňují její dokonale přesné nasměrovaní do správného místa na břitu. Právě přesnost a vlastnosti těchto trysek umožnily dosažení zásadních rozdílů v kontrole utváření třísek a bezpečnosti a spolehlivosti obráběcího procesu.

sandvik coromant t-max P

Řešení optimalizované pro:

  • Podélné soustružení
  • Čelní soustružení
  • Tvarové obrábění
  • Hrubování až dokončování
  • Vnější soustružení středně velkých až velkých součástí od průměru 30 mm (1.18 inch)
  • Vnitřní soustružení velkých děr od průměru 50 mm (2 inch)

sandvik coromant capto

Více informací naleznete tady.

Zdroj zprávy: SANDVIK Coromant