CzechInvest během České národní expozice na MSV 2023 ukázal, že je klíčovým hráčem tržní ekonomiky

národní expozice

Mezinárodní strojírenský veletrh (MSV 2023), jeden z největších a nejvýznamnějších strojírenských veletrhů ve střední Evropě, probíhal 10.–13. října 2023 v Brně. Hlavními tématy letošního ročníku byla digitalizace průmyslu a cirkulární ekonomika. Na akci nechyběl ani CzechInvest, který byl součástí České národní expozice.

CzechInvest národní expozice 2023

 

„Mám velkou radost, že se už několik let na MSV úspěšně realizuje stánek České národní expozice. Jsou na něm každoročně přítomny všechny národní agentury zaměřující se na rozvoj a financování podnikatelského prostředí v ČR, jejichž specialisté konzultují po celou dobu veletrhu s firmami a startupy jejich služby, aby jim byly maximálně k užitku. Zároveň bylo letos možné si na českém národním stánku prohlédnout expozice velmi zajímavých českých cirkulárních startupů jako Myco a Rekáva či českých cirkulárních firem Regutec a Retex,“ uvedl Vít Čermák, ředitel regionální kanceláře agentury CzechInvest pro Jihomoravský kraj.

O veletrh byl velký zájem mezi vystavovateli, což dokládají veletržní expozice v celých 10 pavilonech. I zájem návštěvníků byl značný. Za 4 veletržní dny jej navštívilo na 60 000 lidí. 1 312 vystavujících firem přijelo z 43 zemí z celého světa. V pavilonu P se již tradičně nacházela Česká národní expozice s bohatým odborným doprovodným programem.

Během MSV 2023 proběhla řada schůzek firem i startupů. U firem se jednalo buď o schůzky českých inovativních výrobních firem ohledně služeb na podporu tuzemské a zahraniční expanze, nebo o schůzky zahraničních firem majících zájem o působení v Česku. U startupů byla velká většina schůzek zaměřena na startupový program Technologická inkubace, který nabízí úspěšným žadatelům v ČR unikání škálu služeb včetně financování vývoje technologického produktu.

Zdroj zprávy: CzechInvest
czechinvest