CzechInvest: Druhý ročník Investiční akademie pro startupy startuje v listopadu

czechinvest start-up

Začátkem listopadu odstartuje Investiční akademie pro startupy, která připraví zájemce na jejich investiční strategii a na celý investiční proces. První workshop proběhne ve středu 1. listopadu 2023, registrace je otevřená do 30. října.

czechinvest

„Letošní ročník je výjimečný především tím, že ho doprovází business akademie pro investory, která je nyní v plném proudu. Propojení nejen účastníků workshopů, ale i dalších aktérů ve startupovém ekosystému na závěrečné konferenci je jedním z našich cílů. Investoři a startupy si pak během networkingu mohou prověřit nabyté znalosti přímo v praxi,“ uvedl Petr Kopeček, ředitel Odboru akcelerace startupů agentury CzechInvest.

Zkušení lektoři Investiční akademie pro startupy si dávají za cíl přidat startupům sebevědomí ve vyjednávání založené na znalosti práva, dopadů volby strategie a reálné hodnoty podniku. V akademii se mohou účastníci setkat také s investory a právníky, kteří mají za sebou stovky úspěšných obchodů a podělí se tak o své zkušenosti a know-how z praxe. Workshopy Investiční akademie pro startupy se budou konat v prostorách WorkLounge Příkopy. Přihlašování do Investiční akademie pro startupy je otevřeno do naplnění kapacity (25 startupů), nejpozději však do 30. října 17:00. Registrovat se můžete zde.

Stejně jako v minulém roce bude Investiční akademie 29. listopadu zakončena Investiční konferencí, na které se setkají (nejen) účastníci z řad startupů a investorů, ale i zástupci českého startupového ekosystému a hosté ze zahraničí. Konference je postavena na čtyřech odborných panelech věnujících se aktuálním tématům z oblasti investic a palčivým startupovým tématům, diskusích a následném networkingu. Panely budou doplněny o doprovodný program.

Fanuc MSV banner

Reklama

Workshopy pro startupy letos doplňuje také Business akademie pro angel investory a inovativní korporace, kterou CzechInvest připravil ve spolupráci s předními českými investory, venture kapitálovými právníky a experty. Jejím cílem je zapojit do startupového systému nové angel investory a inovativní korporace, ukázat jim, jak funguje celý investiční proces, a představit účastníkům nové projekty, které se aktuálně ve startupové komunitě profilují. Workshopy, které hostí Britská ambasáda, probíhají už od 19. září.

Zdroj zprávy: CzechInvest
czechinvest