Den TA ČR 2019 již tento čtvrtek

ta čr

Ocenění nejlepším projektům aplikovaného výzkumu s vysokým přínosem pro společnost předá Technologická agentura ČR (TA ČR) letos již posedmé. Z třiceti tří nominovaných projektů vybrala odborná komise čtyři nejlepší.

Jejich autoři převezmou originální ceny na slavnostním galavečeru, který se uskuteční 14. listopadu 2019 v historické budově Národního muzea. Do té doby zůstanou jejich jména utajena. TA ČR mimo jiné při této příležitosti oslaví deset let svého fungování.

Technologický rozvoj v letech nabírá na obrátkách. S tím přirozeně koresponduje mnoho otázek, týkajících se implementace dalších inovací. Existují vůbec limitující hranice pro neustálé zavádění inovací do běžného života? Jak nastavit správnou trajektorii výzkumu a inovací, tak aby nám přinášely užitek a ne hrozbu? Jake jsou budoucí perspektivy a výzvý výzkumu a inovací v tuzemském, evropském i celosvětovém kontextu, a jak se na ně připravit? Jaká je vize českého a evropského inovačního ekosystému? Na tyto a další otázky se zaměří čeští i zahraniční experti na mezinarodní konferenci
Challenges for the Future, ktera zahájí program Dne TA ČR.

future

Den TA ČR vývrcholí tradičním galavečerem a již sedmým předáváním cen nejlepším projektům aplikovaného výzkumu v kategoriích Business, Partnerství, Spolupráce a Governance. „Smyslem udělování prestižních Cen TA ČR je ukázat, že státní podpora aplikovaného výzkumu má smysl a přináší zajímavé a užitečné výsledky, které vznikají ve spolupráci výzkumných organizací a firem. Je zřejmé, že podpora takovéto spolupráce má vysoký přínos pro společnost i pro českou ekonomiku,“ konstatoval Petr Konvalinka, předseda TA ČR. Absolutním vítězem a držitelem Cený “Český nápad” se stane projekt, pro který budou hlasovat diváci přímo v sále.

Program celého dne naleznete tady.

Registrace je tady.

Zdroj zprávy je zde.