Díky TruBend Cell 5000 je plně automatizované ohýbání dostupné i pro malé série

Společnost TRUMPF uvedla na trh novou generaci své automatizované ohýbací buňky TruBend Cell 5000. Buňku lze naprogramovat pomocí softwaru TecZone Bend. Vytvoření ohýbacích programů trvá jen několik sekund, takže zpracování malých velikostí šarží je dostupnější než kdy dříve.

Naprogramujte stroj a robot během několika sekund
Programovací software TecZone Bend, který je dodáván s ručními ohýbacími stroji TRUMPF, je nyní také součástí TruBend Cell 5000. Programování součástí pomocí softwaru trvá jen několik sekund. Ve většině případů není nutný ruční zásah a software může v případě potřeby zpracovávat i více částí současně. Poskytuje plně automatizované výpočty optimální posloupnosti ohybů, optimální kombinace nástrojů a dráhy, kterou má robot postupovat. Rovněž zajišťuje, že během procesu ohýbání nedochází ke srážkám. TecZone Bend dokáže rozebrat sestavy jediným kliknutím a zobrazit jednotlivé součásti. Programovací systém dokonce generuje návrhy na nejlepší způsob, jak vyzvednout mezery a naložit hotové součásti, i když uživatelé mohou tato navrhovaná nastavení kdykoli ručně upravit. Toto rychlé programování je jedním z klíčů k tomu, aby automatizovaná výroba byla dostupná i pro nejmenší velikosti šarží. Inteligentní automatizované funkce uvolňují programátory od některých z nejnáročnějších a opakujících se úkolů a zvyšují tak kvalitu.

trubend cell 5000

Tichý, energeticky úsporný, přesný a vysoce produktivní
Nový TruBend Cell 5000 je k dispozici s ohýbacími stroji současné TruBend Series 5000. Je dodáván s vysoce dynamickým a přesným pohonem, který také nabízí extrémně tichý a energeticky efektivní provoz. Ve srovnání s konvenčním hydraulickým pohonem pohon v TruBend Cell 5000 spotřebuje až o 50 procent méně energie a zároveň zvyšuje produktivitu buněk. Backgauge systém zajišťuje, že polotovary jsou během procesu ohýbání přesně ve správné poloze ve stroji. Systém pro měření úhlu využívá laser k automatické kontrole úhlu ohybu. Funguje bez ohledu na to, který nástroj je aktuálně používán, a provede jakékoli úpravy, které mohou být během provozu nezbytné.

trubend cell

Nová generace obsahuje osvědčené funkce
Nová generace TruBend Cell 5000 je vybavena mnoha automatizačními komponenty. Jedním příkladem je BendMaster, který se zabývá ohýbáním. Společnost TRUMPF vyvinula tento robot speciálně pro automatické ohýbání. Je k dispozici s maximální nosností 150 kilogramů nebo 60 kilogramů. BendMaster může být automaticky vybaven různými chapadly, které mu umožňují přepravovat polotovary až čtyři metry na délku ze stohu do stroje. Robot používá nově vyvinutý digitální senzor k automatické identifikaci součástí, což mu umožňuje vhodně vyzvednout každý list. K zachycení polotovarů používá buď chapadla nebo vakuové přísavky. Systém také obsahuje funkci detekce dvojitého listu, která zajišťuje, že je ze zásobníku najednou odebrán pouze jeden list. Pokud je ohýbací buňka připojena k úložnému systému, BendMaster získá surovinu přímo z úložného vozíku. Hotové díly mohou být tříděny do krabic nebo umístěny na palety a dopravní pásy.

Zdroj zprávy: TRUMPF
Trumpf logo