DK Machinery na MSV 2019

DK machinery

Český prodejce plechotvářecích a obráběcích strojů se soustřeďuje na spolehlivé a výkonné stroje. Jelikož je pro firmu dlouhodobá spolehlivost na prvním místě, věnuje se velmi pečlivě výběru strojů, které zařadí do svého portfolia.

Společnost DK machinery a.s. je rodinná firma, která již 27 let dodává na český a slovenský trh tvářecí a obráběcí stroje, ke kterým poskytuje i servis a paletu dalších služeb. Na MSV 2019 firma vystavovala 3 zajímavé stroje fyzicky, ale rovněž nabízela informace o dalších moderních zařízeních, které přišly na trh teprve nedávno a jsou v nabídce firmy.

Na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně vystavuje DK machinery pravidelně. Tady se můžete podívat, co firma prezentovala na MSV v roce 2018. V letošním roce se v expozici objevily nové stroje na zpracování plechu, a to řezací stroj s vláknovým laserem BLS PRO 1530, ohraňovací lis APHS 31200. Čtyřválcová zakružovačka MG byla k vidění již vloni, ale jelikož letos firma MG slaví úctyhodných 60 let od svého založení, je to další pádný důvod tento stroj vystavovat…

Strategie pro řezací lasery
DK machinery má v nabídce řadu laserových řezaček, ale snaží se pokrýt hlavně 2 nejzajímavější oblasti potřeb českých firem.

V první kategorii je převažující potřeba nahradit starší plazmové řezačky modernější a ekonomičtější technologií laseru. Pro zákazníky, kteří potřebují především robustní a spolehlivém řešení za rozumnou cenu a vyžadují minimální náklady na údržbu a opravy, nabízí firma například laserový řezací stroj BLS PRO 1530…

BLS PRO 1530 se dodává s řezacím výkonem až 4kW (vystavený stroj měl 2 kW) a je určen pro přesné a rychlé pálení až do 20 mm (podle výkonu vláknového laseru). U tenkých plechů do rozměru 3000 x 1500 mm je splněn požadavek na vysoký řezací výkon, což zajišťují rychlé lineární pohony řezací hlavy (vysokorychlostní řezání). Stroj je charakteristický kompaktním provedením, moderním designem, dlouhou životností a kvalitním provedením všech jeho částí. Výhodou je možnost rychlého proškolení obsluhy díky modernímu řídícímu systému Beckhoff. Rezonátor nLight zase umožňuje snadnou výměnu či rozšíření v místě instalace, což opět snižuje náklady a dobu odstavení stroje. Životnost modulu diod je garantována na 100.000 pracovních hodin. BLS PRO 1530 umí kromě oceli a nerezu řezat i měď, slitiny hliníku a mosaz.

Potřebujete automatizací?
Druhou skupinu laserových řezaček od DK machinery představují stroje pro firmy, které si přejí možnost pokročilé automatizace výrobních procesů nebo dokonce pomýšlejí na Průmysl 4.0. Jako technologickou špičku v této oblasti nabízí DK machinery sofistikované laserové automaty Mitsubishi Electric, a to včetně plně automatického zakladače. Nový Mitsubishi laser s vlastním fiber rezonátorem má označení GX-F a série se dodává s výkonem 4, 6, a 8 kW a vlastní “ZOOM” řezací hlavou. Fyzicky bude stroj představen na veletrhu Blechexpo 2019 (5.-8.11.2019 ve Stuttgartu), kde společnost DK machinery rovněž vystavuje. Prozatím vám nabídneme pouze video upoutávku…

Automatizace materiálové logistiky k tomuto laseru nese označení LASORTING a představuje vysoce sofistikovaný podávací, sortovací a skladovací systém, který je ideální pro plně automatizovaná pracoviště včetně Průmyslu 4.0. Brzy o tomto systému napíšeme více.

CNC ohraňovací lis APHS 31200
Dlouholetou výrobní praxí prověřený a prodejně úspěšný model, který přichází s faceliftem a drobnými vylepšeními oproti loňskému modelu se stejným označením. Stroj má pracovní výkon 2000 kN, 18,5kW hlavní motor, pracovní délku 3100 mm, zdvih 260 mm a vyložení 410 mm. Řídící systém DELEM DA-66T pochází od nizozemské firmy Delem a představuje osvědčené řešení s dotykovou obrazovkou, snadno ovladatelným uživatelským prostředím a názornou grafikou pro všechny operace.

Zakružovačka MG
Strojírenská firma MG je již 60 let na trhu, a to ve strojírenství znamená více než jen tradici. Aby firma přežila tak dlouhou dobu, musí nabízet kvalitu, spolehlivost a v neposlední řadě i inovativnost svých produktů. DK machinery prodává zakružovačky od MG již řadu let. Nabízí ovšem i stroje pro mnohem větší rozměry plechů, dvou a tříválcové zakružovačky a také zakružovačky pro speciální tvary. Na MSV 2019 se prezentoval menší model čtyřválcové zakružovačky…

Kontakt:
Telefon: +420 567 572 311
E-mail: info@dkmachinery.eu
www.dkmachinery.cz