Do nového roku s novou prací

sodexo

Konec starého a začátek nového roku je vnímán jako doba pro bilancování a hodnocení. Nástup nového roku pak považujeme za symbol začátku něčeho nového. Často si přejeme, ať je ten nový lepší než ten starý a ať do něho vykročíme tou správnou nohou.

Velmi častým novoročním předsevzetím je najít si lepší a lépe ohodnocenou práci. Podle výzkumu, který pro společnost Sodexo Benefity/Pluxee provedla výzkumná agentura Ipsos, změnu zaměstnavatele zvažuje více než pětina zaměstnanců.

„Nejčastějším motivem jsou peníze. K vyššímu platu by si změnou práce chtěla pomoci více než polovina z nich. Následuje nedostatek uznání v současné práci a touha po kariérním posunu,“ nastiňuje nejčastější důvody Tereza Knířová ze společnosti Sodexo Benefity/Pluxee.

důvody změny práce

„Dalším velmi častým předsevzetím je přání žít zdravěji nebo zhubnout. Zároveň ale platí, že právě od těchto předsevzetí se nejrychleji upouští,“ říká Knířová a dodává, že si lidé nastaví příliš vysokou laťku, která je demotivuje. „Dejte si reálné cíle a zkuste k jejich naplnění využít volnočasových benefitů. Nemusíte nutně chodit třikrát týdne do fitka, žít zdravěji znamená třeba i zajít si do sauny, přihlásit se na kurz tance nebo si dopřát masáž. A pravidelným pohybem může být také procházka nebo vyměnit výtah za schody. Pokud to myslíte skutečně vážně, rovnou si kupte permanentku a zaplaťte si cvičení ještě teď a dejte si ho do kalendáře,“ radí Tereza Knířová.

sodexo

„Benefity vám také pomohou s předsevzetím naučit se cizí jazyk. Koupíte za ně třeba jazykový kurz nebo učebnice. A kde jinde uplatnit nově nabité jazykové znalosti než ve vysněné destinaci. Kupte si za benefity jako motivaci letenku s ubytováním a budete vědět, že máte jasný termín, kdy budete muset zvládnout si alespoň objednat v restauraci,“ dodává Knířová.

O společnosti Sodexo Benefity
Sodexo Benefity je největším poskytovatelem zaměstnaneckých benefitů na českém trhu. Od roku 1992 v České republice nabízí firmám i institucím služby v oblastech zaměstnaneckých benefitů, motivačních programů a řešení pro veřejnou správu, ať už prostřednictvím elektronických karet a poukázek na stravování a volný čas, dárkových poukázek nebo systému na správu benefitů Cafeteria. Benefity Sodexo využívá 700 000 zaměstnanců a v největší benefitní síti je zapojeno více než 70 000 partnerů, u kterých je možné benefity uplatnit.

O nové značce Pluxee
Od ledna 2024 se Sodexo Benefity v České republice přejmenuje na Pluxee. Sodexo Benefity, přední světový partner v oblasti zaměstnaneckých benefitů a angažovanosti, dostává nové jméno Pluxee proto, aby lépe pomohl firmám se změnami na pracovním trhu a s očekáváním jednotlivých zaměstnanců v oblasti well-beingu a pracovního naplnění a aby podpořil svou strategii růstu prostřednictvím vytvoření větší hodnoty pro všechny cílové skupiny. Přijetím nové identity se chce Sodexo Benefity výrazněji odlišit od konkurence na mimořádně dynamickém trhu.

Pluxee umožní svým klientům podporovat značku zaměstnavatele tím, že svým zaměstnancům nabídne inovativní a personalizovaná řešení, a to tváří v tvář velkým změnám na pracovním trhu. Cílem Pluxee je pomoci každému zaměstnanci užívat si více toho, na čem mu skutečně záleží.

Zdroj zprávy: Sodexo/Pluxee
pluxee