Doosan Škoda Power slavnostně otevírá Centrum odborného výcviku

Společnost Doosan Škoda Power prohlubuje spolupráci se středními školami a Plzeňským krajem v oblasti odborného vzdělávání. Přímo ve výrobním areálu turbínky slavnostně otevřela Centrum odborného výcviku pro žáky vybraných studijních oborů. Využije ho i pro přezkoušení zájemců o zaměstnání z odborné způsobilosti.

doosan skoda power

 

„Pokračování úspěchu a další rozvoj naší společnosti plně závisí na schopnostech a dovednostech našich zaměstnanců, i těch budoucích. Spolupráce se středními průmyslovými školami si proto velmi vážíme,“ říká generální ředitel společnosti Sukjoo Kang.

Centrum odborného výcviku zahájilo v tomto školním roce pilotní provoz. Nyní do něj dochází 14 vybraných žáků Střední průmyslové školy strojnické a Střední odborné školy profesora Švejcara, primárně z oborů strojní mechanik, obráběč kovů, mechanik strojů a zařízení, mechanik seřizovač. Výcvik provádí pod vedením dvou instruktorů, kteří jsou zkušenými zaměstnanci Doosan Škoda Power.

K vybavení Centra odborného výcviku patří mimo jiné EMCO pětiosé vertikální centrum, EMCO CNC soustružnické centrum, TOS frézka FGV 32, TOS soustruh hrotový, TOS bruska. Učebna je přizpůsobena i pro výuku teorie.

„V průběhu praxe se žáci seznámí s celým výrobním procesem, se zázemím společnosti a s konkrétními možnosti dalšího uplatnění v oboru. Absolventům Centra odborného výcviku můžeme nabídnout práci na zakázkách v desítkách zemí světa,“ prozrazuje Mgr. Richard Kabuď, MBA, personální ředitel Doosan Škoda Power.

Fotogalerie z otevření Centra odborného výcviku společnosti Doosan Škoda Power

„Žákům, zařazeným do Centra odborného výcviku, vyplácíme benefity jako je příspěvek na stravu, dopravu a ubytování v Domově mládeže. Současně je možné zapojit se i do programu prospěchového stipendia Doosan Career Junior,“ doplňuje Ing. Lenka Pavlíčková, koordinátorka Centra odborného výcviku.

V rámci spolupráce poskytuje Doosan Škoda Power své odborníky také do výuky přímo ve školách. Vychází přitom z přesvědčení, že svět strojírenství se stejně jako další obory neustále vyvíjí, a proto je potřeba modernizovat i školní vzdělávací plány, aby odpovídaly aktuálním změnám ve světě techniky.

Více informací o Centru odborného výcviku jsou k dispozici na webové stránce.
.

O DOOSAN ŠKODA POWER
Doosan Škoda Power je součástí silné skupiny společností sjednocených pod Doosan Group, která svým zákazníkům po celém světě dodává špičkové technologie a služby vysoké kvality a hodnoty.

Doosan Škoda Power je předním světovým výrobcem a dodavatelem zařízení pro elektrárny, zejména pak soustrojí parní turbína – generátor ve výkonovém rozsahu 3 až 1 200 MW. Firma má bohaté zkušenosti a reference v aplikacích pro paroplynové a fosilní elektrárny, CHP, jaderné elektrárny a solární elektrárny (CSP), spalovny biomasy, atd. V oblasti servisu společnost nabízí generální opravy s výměnou opotřebených komponent, dlouhodobý pozáruční servis nebo retrofit či modernizaci parní turbíny vlastní i cizí výroby. Každoroční investice do výzkumu a vývoje zajišťují nabídku vysoce kvalitních produktů, které splňují specifické požadavky zákazníků.
www.doosanskodapower.com

Zdroj zprávy: DOOSAN ŠKODA POWER
DOOSAN Logo