Dopady pandemie COVID-19 na Aero

aero vodochody

Stejně jako každá firma na mezinárodním trhu, také AERO Vodochody AEROSPACE se musí vyrovnávat s nepředvídatelnými dopady pandemie onemocnění COVID-19. Vedení společnosti Aero se rozhodlo udržet firmu v chodu a pokračovat dál ve šech výrobních aktivitách: MRO, aerostructures a v projektu nového proudového letounu L-39NG.

aero

Aero naplno pokračuje v plnění programu L-39NG s cílem dosáhnout certifikace v tomto roce. Výrobní programy aerostructures jsou přirozeně více zasaženy pandemií koronaviru kvůli omezování výroby u některých našich zákazníků nebo z důvodu nedostatečných dodávek dílů a materiálů od našich dodavatelů, což silněji dopadá na komerční programy kvůli jejich vyšší frekvenci výroby. Probíhající projekty MRO, jakožto vojenské programy, stojí mimo ekonomické cykly a vzorce běžné v civilním letectví a jsou mnohem odolnější krizím. AERO má navíc velký objem nasmlouvaných objednávek v oblasti MRO. Nicméně stejně jako téměř všechny společnosti v letectví nebude Aero schopné splnit cíle původně stanovené pro rok 2020 před krizí.

Od zahájení vládních opatření Aero zavedlo rozsáhlý balíček hygienických, bezpečnostních, technických a personálních opatření, aby minimalizovalo rizika pandemické situace a zajistilo pokračování podnikatelské činnosti.

Zdroj zprávy: AERO Vodochody AEROSPACE a.s.