Fakultu strojního inženýrství VUT v Brně povede Jiří Hlinka

vut fsi

Akademický senát Fakulty strojního inženýrství VUT v Brně zvolil na svém zasedání 25. listopadu 2021 kandidáta na děkana pro funkční období od února 2022 do konce ledna 2026. Tím je stávající proděkan FSI docent Jiří Hlinka z Leteckého ústavu. Hlinka byl jediným kandidátem, získal 26 hlasů od 32 přítomných senátorů. Zvoleného kandidáta na děkana ještě musí do funkce jmenovat rektor školy.

Jiří Hlinka VUTJiří Hlinka uspěl v děkanské volbě (foto: Martin Kusyn)

Jiří Hlinka působí ve vedení fakulty od roku 2014 jako proděkan pro vnější vztahy a spolupráci s průmyslem. Ve svém programu uvedl, že chce rozvíjet roli FSI jako významné evropské technické fakulty, známé poskytováním kvalitního technického vzdělání, které se opírá o špičkové akademiky působící nejen v roli vyučujících, ale i vynikajících vědců a osobností spolupracujících s průmyslem na nových technických řešeních.

„Zásadní je ale i role FSI ve vztahu ke společnosti, kde by se měla podílet na prosazování hodnot vedoucích k trvalé kultivaci, ať již jde o udržitelnost rozvoje, zvyšování kvality života, či ochranu životního prostředí,“ nechal se slyšet Hlinka.

Zlepšovat chce také domácí prostředí fakulty, aby tvořilo příjemné a motivační zázemí pro zaměstnance a studenty. Součástí tohoto záměru je i úspěšné dokončení rekonstrukcí několika budov areálu, které si v následujících letech vyžádají stovky milionů korun.

Více o volbě děkana i samotném kandidátovi naleznete na fme.vutbr.cz/volbadekana2021

Zdroj zprávy: VUT Brno
VUT Brno