FAKUMA: Evropská premiéra nového vstřikovacího stroje FANUC

fanuc roboshot

Veletrh FAKUMA 2021 (Friedrichshafen, Německo, 12.-16. října), který je považován za nejvýznamnější veletrh pro průmysl zpracování plastů, je ideální platformou pro prezentaci nového vstřikovacího stroje ROBOSHOT α-SiB společnosti FANUC (hala 3, stánek B3-3211). Nový stroj pracuje s vyššími vstřikovacími rychlostmi a je rychlejší a flexibilnější než předchozí generace modelů ROBOSHOT. Pro výrobce nástrojů a forem bude vrcholem veletrhu premiéra nového drátového elektroerozivního stroje ROBOCUT α-CiC.

fanuc roboshot

Důležitou výhodou plně elektrických vstřikovacích strojů FANUC je jejich typicky nízká spotřeba energie, což je atraktivní zejména pro společnosti, které chtějí zlepšit svou uhlíkovou bilanci. Nová řada ROBOSHOT začíná celkem pěti velikostmi strojů s uzavírací silou od 50 do 220 tun a různými vstřikovacími výkony. Tyto velikosti strojů osloví výrobce forem a vysoce přesných plastových dílů ve všech průmyslových odvětvích, včetně zdravotnické techniky a automobilového průmyslu. Společnost FANUC dále rozšíří nabídku nové řady ROBOSHOT α-SiB, takže celková řada strojů bude zahrnovat stroje s uzavírací silou 15 až 450 tun.

Nové, plně elektrické vstřikovací stroje ROBOSHOT vykazují zvláštní zlepšení z hlediska flexibility, rychlosti a konektivity. K mnoha zajímavostem strojů α-SiB patří multifunkční 21,5″ HD displej FANUC PANEL iH Pro, který mohou uživatelé ovládat buď tradičně pomocí tlačítek, nebo jako chytrý telefon prostřednictvím dotykové obrazovky a funkcí swipe. Kromě toho uživatelé využijí pokročilé softwarové funkce, které jsou součástí standardní výbavy.

Přesný, opakovatelný a spolehlivý stroj FANUC ROBOSHOT α-SiB nabízí ve standardní výbavě více průměrů šneku, nové velikosti vstřikovacích jednotek a vyšší vstřikovací tlaky v závislosti na velikosti. K dispozici je také možnost čtyřosého servořízení jádra.

roboshot

Zapojení pro přesnost
Další zajímavostí společnosti FANUC na veletrhu FAKUMA 2021 bude nový drátový elektroerozivní stroj ROBOCUT α-CiC pro všechny požadavky na výrobu forem a nástrojů. Přepracovaná konstrukce ROBOCUT α-CiC znamená, že stroje mají výrazně tužší konstrukci než dříve. Pro obsluhu se tato dodatečná tuhost vyplatí ve vyšší přesnosti řezání a lepší opakovatelnosti.

Mezi další vylepšení patří nová funkce, která kompenzuje chyby pohybu stolu. Na veletrhu FAKUMA bude stroj ROBOCUT α-C400iC simulovat řezání vložek do forem.

Snadná konektivita
Prezentace společnosti FANUC na veletrhu FAKUMA se zaměří spíše na “řešení” než jen na produkty – vše vychází ze zastřešující myšlenky ONE FANUC, jedinečné technologické koncepce pro kompletní automatizaci s CNC obráběcími stroji, roboty a softwarem.

Na tento přístup upozorní řada exponátů společnosti FANUC na veletrhu FAKUMA, včetně aplikace ROBOSHOT α-S150iB s druhou, vertikální vstřikovací jednotkou (SI20iA) a manipulační buňky s robotem LRMate, která demonstruje, jak snadno lze propojit stroje a roboty FANUC prostřednictvím koncepce QSSR (Quick & Simple Start-up of Robotization) společnosti. V další buňce bude společnost FANUC živě předvádět plně elektrický stroj α-S150iB ve verzi LSR (Liquid Silicone Rubber), automatizovaný robotem M-20iD.

V sekci Industrial IoT na stánku společnosti FANUC bude předvedena konektivita výrobků pomocí softwaru ROBOSHOT LINKi2, jehož nejnovější verze bude na veletrhu FAKUMA oficiálně představena. Kromě kompletního monitorování procesu lisování dokáže RS-LINKi2 plánovat nadcházející úlohy, analyzovat a vyhodnocovat historická data a pomáhat tak při zlepšování, vytvářet přizpůsobené zprávy a vydávat e-maily s upozorněním na prostoje. Funkce strojového učení navíc odhaduje míru opotřebení stroje a pomáhá uživatelům využívat strategie prediktivní/preventivní údržby.

Zdroj zprávy: FANUC